НОВИНИ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ

     Державна служба зайнятості – централізована система державних установ, діяльність якої спрямовується та координується Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

   На сьогодні державна служба зайнятості є активним посередником на ринку праці між роботодавцями і шукачами роботи, вона на безоплатній основі надає послуги із пошуку підходящої роботи та підбору персоналу, послуги з державного соціального страхування на випадок безробіття, а також  здійснює виплату матеріального забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою роботи.

  Головними завданнями державної служби зайнятості на сучасному етапі є:

– розвиток активних програм сприяння зайнятості населення;

– підвищення конкурентоспроможності безробітних на ринку праці;

– адресна допомога у працевлаштуванні соціально незахищених категорій населення;

– запровадження нових партнерських відносин з роботодавцями, стимулювання їх до створення нових робочих місць.

  Всі відділення Служби працюють за єдиною схемою надання послуг. Клієнти можуть звернутися до будь-якого центру зайнятості та отримати всі передбачені законодавством соціальні послуги, пов’язані з працевлаштуванням. У службі зайнятості створена уніфікована оперативна база вакансій, шукачів роботи та можливостей проходження професійного навчання по всій країні. Це дозволяє розширити зону пошуку роботи для безробітних не тільки в межах району чи області, а й держави в цілому.

   Служба зайнятості постійно модернізується та розвивається, дбає про постійне вдосконалення соціального захисту українських громадян від безробіття.

Режим роботи Тисменицької районної філії

Івано-Франківського обласного центру зайнятості

ПОНЕДІЛОК             8-00   –       17-15 

ВІВТОРОК                8-00   –       17-15

СЕРЕДА                    8-00   –       17-15

ЧЕТВЕР                    8-00   –       17-15

П‘ЯТНИЦЯ              8-00    –      16-00

СУБОТА                  ВИХІДНИЙ

НЕДІЛЯ                    ВИХІДНИЙ

Ми у Facebook  https://www.facebook.com/TysCZ

Контактний номер (034-36) 2-10-05

_____________________________________________

19.09.2024

НА ЯКІ КОМПЕНСАЦІЇ МОЖЕ РОЗРАХОВУВАТИ РОБОТОДАВЕЦЬ, ПРИЙМАЮЧИ НА РОБОТУ ПРАЦІВНИКІВ

   Безкоштовний пошук кадрів, попередній відбір, стажування працівників, а в окремих випадках — ще й доплата за створене робоче місце. Це ідеальний сценарій із пошуку та підбору персоналу для будь-якого роботодавця. Державна служба зайнятості може задовольнити і такий запит.

Приймаючи на роботу працівників, роботодавці мають унікальну можливість повернути частину коштів, витрачених на зарплати та сплату єдиного внеску у вигляді компенсації.

  Отож, перерахуємо види компенсацій, на які можуть розраховувати роботодавці:

  • компенсація витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО;
  • компенсація за працевлаштування зареєстрованих безробітних;
  • компенсація частини фактичних витрат роботодавця за працевлаштування на нові робочі місця;
  • компенсації витрат роботодавця на оплату праці за працевлаштування ВПО;
  • компенсація суб’єктам малого підприємництва за працевлаштування зареєстрованих безробітних на нові робочі місця;
  • компенсація за облаштування робочого місця особи з інвалідністю.

Якщо ви шукаєте  працівників для свого підприємства, звертайтесь до служби зайнятості (контакти за посиланням https://is.gd/u0nOYN).

Ми готові допомогти вам з кадрами!

 

17.09.2024

РОБОТА БЕЗ БАР’ЄРІВ: РІВНІ УМОВИ ДЛЯ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ, НАВЧАННЯ ТА ВЕДЕННЯ БІЗНЕСУ

   У 2021 році за ініціативи першої леді України Олени Зеленської прийнята Національна стратегія із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року, яка передбачає усунення бар’єрів у шести основних напрямках: фізичний, суспільний і громадянський, економічний, освітній, цифровий, інформаційний.

Івано-Франківська обласна служба зайнятості також активно долучилась до впровадження даної стратегії та проводить комплекс заходів для розбудови безбар’єрного середовища, щоб кожен міг отримати необхідну допомогу та швидкий і безперешкодний доступ до послуг служби зайнятості.

На даний час всі підрозділи обласної служби зайнятості обладнані пандусом та мають безпороговий вхід. Також до послуг відвідувачів – комп’ютер вільного доступу з підключенням до мережі Інтернет.

Також служба зайнятості забезпечує своїм клієнтам інформаційну та цифрову безбар’єрність, активно впроваджуючи онлайн послуги. Так, онлайн можна: зареєструватися як безробітний та знятися з реєстрації; подати заявку на отримання ваучера на навчання; бізнес-план та заяву на отримання гранту чи мікрогранту тощо. А ще – скористатися платформою з профорієнтації та розвитку кар’єри, яка допоможе обрати або змінити професію, визначити свої здібності та вміння. На «Єдиному порталі вакансій» можна ознайомитися з актуальними пропозиціями роботи, а за допомогою «Єдиного вікна» дізнатися про послуги для соціально вразливих верст населення, зокрема, переселенців, ветеранів війни, людей з інвалідністю, які надаються державними та громадськими організаціями.

Економічній безбар’єрності сприяє і низка безкоштовних сервісів та послуг служби зайнятості, серед яких: підбір роботи, профорієнтаційні послуги, залучення до суспільно корисних, громадських та інших робіт тимчасового характеру, підвищення кваліфікації, проходження професійного навчання  шляхом отримання ваучера, а також отримання грантів на створення або розвиток власної справи тощо.

Фахівці служби зайнятості постійно проводять ряд інформаційних заходів щодо подолання безбар’єрності для роботодавців та безробітних осіб, які звернулись за послугами до служби зайнятості.

До прикладу: в цьому  році  вже проведено 35 заходів на тему безбар’єрності, в яких взяли участь  272 особи.

Детальніше ознайомитись з «Довідник з безбар’єрності» можна за посиланням https://bf.in.ua/, або ж при особистому зверненні до фахівців служби зайнятості. Контактні телефони та адреси за посиланням https://is.gd/u0nOYN.

 

10.09.2024

ВЖЕ ПОНАД 18 ТИСЯЧ ОСІБ СКОРИСТАЛИСЯ ПОСЛУГАМИ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ ВІД ПОЧАТКУ РОКУ

   У січні – серпні 2024 року з філіями обласного центру зайнятості співпрацювало 4,8 тис. роботодавців. В базі даних обласної служби зайнятості налічувалось 12,3 тис. вакансій. За сприяння служби зайнятості було укомплектовано 9,2 тис. вакансій, рівень укомплектування вакансій склав 75%.  По Україні рівень укомплектування – 52%, область займає 3 місце серед регіонів України. Середній розмір заробітної плати у вакансіях – 10,8 тис.грн.

Послугами служби зайнятості у січні – серпні 2024 року скористалися 18,2 тис. осіб, з них 10,8 тис. зареєстрованих безробітних.

За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 9,5 тис. осіб, зокрема 4,9 тис. зареєстрованих безробітних. Рівень працевлаштування склав 52% (по Україні –  37%, 1 місце).

До громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено 365 осіб. Крім того, здійснено 3021 направлення на суспільно корисні роботи в умовах воєнного стану.

З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за сприяння служби зайнятості 1,7 тис. безробітних проходили професійне навчання. 625 осіб отримали ваучер на навчання та підвищення кваліфікації.

Вкотре наголошуємо на необхідність дотримання роботодавцями та найманими працівниками законодавства про працю та зайнятість населення, адже офіційне працевлаштування з виплатою легальної заробітної плати має ряд беззаперечних переваг для найманих працівників та працедавців.

       Якщо у вас виникають будь-які питання, пов’язані з працевлаштуванням, звертайтесь до працівників служби зайнятості (контакти за посиланням https://is.gd/u0nOYN).

Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!

 

06.09.2024

Є БІЗНЕС-ІДЕЯ? ЗВЕРТАЙТЕСЬ ДО СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ, ЩОБ ОТРИМАТИ КОШТИ НА ЇЇ РЕАЛІЗАЦІЮ

   Завдяки урядовому проєкту «єРобота» на Прикарпатті відкрилися нові компанії, діючі підприємства збільшили обсяг виробництва, розширили асортимент продукції та послуг, деякі з них вийшли на нові ринки. Кошти мікрогранту на започаткування або розвиток власної справи отримали вже 523 жителі Прикарпаття, в тому числі 18 внутрішньо переміщених осіб. Вони створять 1040 робочих місць в різних галузях.

Щодо реалізації програми з надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу для ветеранів та членів їхніх сімей «Грант для ветеранів», то від початку року вже 61 заявник з Івано-Франківщини отримав позитивне рішення Державного центру зайнятості щодо надання їм коштів гранту. Серед отримувачів гранту 58 учасників бойових дій та 23 дружини ветеранів. Після отримання коштів гранту дані особи створять на Прикарпатті 134 нових робочих місць.

Урядовий проєкт «єРобота» є однією зі складових політики «Зроблено в Україні». За підсумками 16-ого періоду подачі заяв на отримання коштів гранту згідно програми «Власна справа» Івано-Франківщина на четвертому місці.

Нагадуємо, що подати заявку на отримання мікрогранту/гранту можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Їх подають через портал Дія разом з бізнес-планом. Основна вимога надання  мікрогранту/гранту – створення нових робочих місць.

Консультації з питань сфери зайнятості, зокрема щодо процедури подання заявки та отримання грантів ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33.

 

05.09.2024

ОСВІТА – КЛЮЧ ДО НОВИХ МОЖЛИВОСТЕЙ

Ніколи не пізно навчатися новому, змінювати професію і рухатися вперед, і навіть у складні часи досягати нових вершин.

Програма ваучерів на навчання – це чудова можливість від Державної служби зайнятості, яка дозволить вам підвищити свою кваліфікацію, отримати нові знання та навички, а отже, стати більш конкурентоспроможними на ринку праці.

Тож, якщо ви прагнете саморозвитку або бажаєте змінити свою професію, то почніть з двох простих кроків:

  • оберіть спеціальність, професію та місце навчання;
  • подайте заявку на вебсайті Державної служби зайнятості або зверніться до будь-якого центру зайнятості із заявою та документами (паспорт, ІНН, трудова книжка, документи про освіту тощо).

До прикладу, вже 628 прикарпатців отримали ваучер на навчання з початку року, з яких 165 внутрішньо переміщених осіб, 31 ветеран та 34 особи з інвалідністю.

Програма надання ваучерів на навчання є складовою флагманського проєкту Міністерства економіки України «Робота без бар’єрів», який реалізується на виконання Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні.

Дізнайтися більше про цю програму можна на сайті Державної служби зайнятості: https://www.dcz.gov.ua/profnavch/voucher

За консультаціями звертайтеся до наших фахівців, контакти тут:  https://is.gd/u0nOYN

 

08.08.2024

СИТУАЦІЯ НА РИНКУ ПРАЦІ ПРИКАРПАТТЯ

   У січні – липні 2024 року з філіями обласного центру зайнятості співпрацювало 4,4 тис. роботодавців. В базі даних обласної служби зайнятості налічувалось 10,9 тис. вакансій. За сприяння служби зайнятості було укомплектовано 8,3 тис. вакансій, рівень укомплектування вакансій склав 76%.  По Україні рівень укомплектування – 53%, наша область займає 3 місце серед регіонів України. Середній розмір заробітної плати у вакансіях – 10,8 тис. грн.

Послугами служби зайнятості у січні – липні 2024 року скористалися      16,8 тис. осіб, з них 9,9 тис. зареєстрованих безробітних.

За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 8,5 тис. осіб, зокрема   4,4 тис. зареєстрованих безробітних. Рівень працевлаштування склав 51% (по Україні –  36%, 1 місце).

До громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено 248 осіб. Крім того, здійснено 2469 направлень на суспільно корисні роботи в умовах воєнного стану.

З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за сприяння служби зайнятості 1,4 тис. безробітних проходили професійне навчання, 520 осіб отримали ваучер на навчання та підвищення кваліфікації.

Станом на 1 серпня 2024 року кількість зареєстрованих безробітних становила 3,0 тис. осіб.

Вкотре наголошуємо на необхідність дотримання роботодавцями та найманими працівниками законодавства про працю та зайнятість населення, адже офіційне працевлаштування з виплатою легальної заробітної плати має ряд беззаперечних переваг для найманих працівників та працедавців.

Якщо у вас виникають будь-які питання, пов’язані з працевлаштуванням, звертайтесь до працівників служби зайнятості (контакти за посиланням https://is.gd/u0nOYN).

Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!

 

24.07.2024

ЯК ДОЛАТИ СТРЕС ТА ВИКЛИКИ ВІЙНИ — ВСЕУКРАЇНСЬКА ПРОГРАМА МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ’Я «ТИ ЯК?»

  24 липня – Міжнародний день турботи про себе.

  Турбота про себе — це практика, коли люди піклуються про власне здоров’я щодня. Кожен день вартий того, щоби ми були добрими до себе. Турбота про себе, свої почуття та емоції є важливою для підтримки психічного здоров’я.

А коли справа доходить до психічного здоров’я, турбота про себе може допомогти вам впоратися зі стресом, знизити ризик захворювань та збільшити кількість енергії. Набагато легше дарувати друзям та близьким радість, підтримку та натхнення, коли вони є всередині нас самих. А надійний помічник у цій справі – Всеукраїнська програма ментального здоров’я Ти як?, що реалізується за ініціативи Олена Зеленська.

Працівники  Івано-Франківської обласної служби зайнятості проводять семінари та тренінги з роботодавцями, безробітними, в тому числі внутрішньо переміщеними особами, залучають до цієї роботи фахових психологів з благодійних організацій і фондів. Основна мета – як подолати стрес та негативні емоції під час війни та як знаходити сили для психологічного відновлення і не піддаватись руйнуванню.

Запрошуємо відвідати наші заходи, які допоможуть вам опанувати стрес, тривогу, гнів та страх, і радимо піклуватися про своє ментальне здоров’я та з відповідальністю ставитись до свого емоційного стану, особливо в умовах сьогодення.

Контакти філій, управлінь, відділів філій Івано-Франківського обласного центру зайнятості (https://is.gd/u0nOYN).

Пишіть нам у телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також телефонуйте за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33.

 

14.06.2024

ВИЗНАЧЕНО ЧЕРГОВИХ ПЕРЕМОЖЦІВ УРЯДОВИХ ПРОГРАМ  «ВЛАСНА СПРАВА» ТА «ГРАНТ ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ»

  Нещодавно Державним центром зайнятості було визначено переможців десятого періоду подачі заяв на отримання мікрогрантів згідно програми «Власна справа», за результатами якого Івано-Франківська область знову у п’ятірці лідерів серед регіонів з найбільшою кількістю прийнятих позитивних рішень.

  Від початку 2024 року позитивні рішення щодо надання коштів мікрогранту на започаткування або розвиток власної справи вже отримали 367 жителів Прикарпаття, в тому числі 17 внутрішньо переміщених осіб. Після отримання коштів мікрогранту дані особи створять 739 робочих місць.

  Щодо реалізації програми з надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу для ветеранів та членів їхніх сімей «Грант для ветеранів», то від початку року вже 38 заявників з Івано-Франківщини отримали позитивне рішення Державного центру зайнятості щодо надання їм коштів гранту. Серед отримувачів гранту 25 учасників бойових дій та 13 дружин ветеранів. Після отримання коштів гранту дані особи створять на Прикарпатті 87 нових робочих місць.

Нагадуємо, що урядовий проєкт «єРобота» включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення нових робочих місць. Отримати мікрогрант/грант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов’язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми мікрогранту/гранту.

        Консультації з питань сфери зайнятості, зокрема щодо процедури подання заявки та отримання грантів ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33. Контактні телефони та адреса підрозділів обласної служби зайнятості за посиланням https://is.gd/u0nOYN.

 

05.06.2024

РЕАЛІЗАЦІЯ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНОГО ПРОЕКТУ З ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОФЕСІЙНОГО НАВЧАННЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ ВНАСЛІДОК ВІЙНИ

Уряд максимально сприяє швидкій адаптації військовослужбовців до умов цивільного життя, зокрема надає їм усі можливості для самореалізації, в тому числі в сфері зайнятості.

Так, в минулому році постановою Кабінету Міністрів України від 15.09.2023 №984 було затверджено Порядок реалізації експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти  Державної служби зайнятості.

Даний проект передбачає підтримку конкурентоспроможності учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни шляхом їхнього професійного навчання, підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації, у тому числі на курсах цільового призначення, які вони можуть пройти у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості за 95 професіями у місті Івано-Франківськ, Дніпро, Львів, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Харків.

Вибір професії або програми підвищення кваліфікації здійснюється з переліку професій та програм підвищення кваліфікації для професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, сформованого Державним центром зайнятості https://is.gd/ZHvm7u, https://is.gd/oFh4o6.

До прикладу: від початку дії програми вже 165 учасників бойових дій з Прикарпаття за направленням обласної служби зайнятості пройшли навчання. 16 осіб навчалися у минулому році, а з початку 2024 року 149 учасників бойових дій.

Якщо у вас виникають питання, пов’язані зі сферою зайнятості, зверніться в будь-яку філію, управління, відділи філій Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контакти за посиланням https://is.gd/u0nOYN).

Також консультації ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33.

 

30.05.2024

Реалізація програми «Власна справа» та «Грант для ветеранів» на Прикарпатті

 За результатами дев’ятого періоду подачі заяв на отримання мікрогрантів згідно програми «Власна справа» Івано-Франківська область знову у п’ятірці лідерів серед регіонів з найбільшою кількістю прийнятих Державним центром зайнятості позитивних рішень.

Від початку 2024 року позитивні рішення щодо надання коштів мікрогранту на започаткування або розвиток власної справи від Державного центру зайнятості вже отримали 343 жителі Прикарпаття, в тому числі 15 внутрішньо переміщених осіб. Після отримання коштів мікрогранту дані особи створять 691 робоче місце. Переважна більшість грантоотримувачів планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу.

Щодо реалізації програми з надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу для ветеранів та членів їхніх сімей «Грант для ветеранів», то від початку року вже 31 заявник з Івано-Франківщини отримав позитивне рішення Державного центру зайнятості щодо надання йому коштів гранту. Серед отримувачів гранту 22 учасники бойових дій та 9 дружин ветеранів. Після отримання коштів гранту дані особи створять на Прикарпатті 71 нове робоче місце.

Нагадуємо, що урядовий проєкт «єРобота» включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення нових робочих місць. Отримати мікрогрант/грант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов’язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми мікрогранту/гранту.

        Консультації з питань сфери зайнятості, зокрема щодо процедури подання заявки та отримання грантів ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33. Контактні телефони та адреса підрозділів обласної служби зайнятості за посиланням https://is.gd/u0nOYN.

 

27.05.2024

Компенсація за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю

До уваги роботодавців! Ви можете отримати від держави компенсацію витрат відповідно до Порядку надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, затвердженого Постановою КМУ від 22.08.2023 року № 893 (https://is.gd/vhrGs6).

Дія вказаного Порядку поширюється на роботодавців, які працевлаштували особу з інвалідністю І або ІІ групи, яка є застрахованою особою. На випадки працевлаштування осіб з інвалідністю ІІІ групи компенсація не поширюється.

Згідно з даним Порядком компенсації підлягають витрати роботодавця на придбання допоміжних засобів для облаштування робочого місця для особи з інвалідністю, зокрема:

– меблів (крісел з регульованими або фіксованими сидіннями, поручнів та брусів, розсувних дверей, засобів для їх відчинення/зачинення, протиковзаючих та тактильних матеріалів для підлоги та сходів);

– транспортерів для піднімання сходами з електроприводом;

– допоміжних засобів для позиціонування курсора та тактильних комп’ютерних дисплеїв;

– брайлівських клавіатур та портативних пристроїв;

– підйомних платформ для робочих місць;

– допоміжних засобів для відтворення звуку та забезпечення здатності чути і бачити, тощо.

Роботодавці зможуть отримати компенсацію у таких розмірах:

– 10 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається рішення про її надання при працевлаштуванні особи з інвалідністю ІІ групи. В 2024 році ця сума становить 71 тис. грн;

– 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається рішення про її надання при працевлаштуванні особи з інвалідністю І групи. В 2024 році ця сума становить 106 500 тис. грн.

Для отримання компенсації роботодавець повинен протягом 90 календарних днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю подати до центру зайнятості за місцем провадження своєї діяльності в паперовій або електронній формі, або через портал Дія заяву та копії документів, що підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю, придбання ним допоміжних засобів для облаштування робочого місця та підтвердження відомостей про осіб з інвалідністю.

Рішення про надання або відмову в наданні компенсації приймається регіональним центром зайнятості протягом 10 робочих днів з дня подання документів та оформляється відповідним наказом. Інформацію про прийняте рішення центр зайнятості надсилає роботодавцю протягом трьох робочих днів з дати його прийняття.

Компенсація виплачується роботодавцю протягом п’яти робочих днів з дня прийняття рішення про надання компенсації на його банківський рахунок, зазначений у заяві.

Від початку дії даної програми роботодавці області вже отримали компенсацію за облаштування робочих місць для 45 працевлаштованих осіб з інвалідністю на загальну суму понад 2 млн 785 тис. грн.

Якщо у вас виникають питання, звертайтесь до працівників служби зайнятості (контакти за посиланням https://is.gd/u0nOYN).

Також консультації ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33.

 

22.05.2024

Ваучер на навчання – підтримка конкурентоспроможності на ринку праці

 Щоб успішно працевлаштуватися або втриматися на робочому місці доводиться швидко пристосовуватися до динамічного темпу життя, вивчати нові технології, нове обладнання, нові процеси, а за певних обставин і зовсім змінювати свою професію.

Державна служба зайнятості має унікальну пропозицію для людей, які готові зробити ще один крок у своєму професійному розвитку – отримати документ, який дає право безоплатно підвищити свій освітньо-кваліфікаційний рівень, пройти перепідготовку чи підвищити кваліфікацію.

Такий документ видається для осіб, які не перебувають на обліку в службі зайнятості та відповідають певним вимогам. Детальніше ознайомитись з Постановою КМУ від 20.03.2013 року №207, яка визначає Порядок видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці, ви можете за посиланням https://is.gd/MZRK2L .

За допомогою ваучера люди можуть опанувати нові навички та професії, щоб знайти роботу, яка є затребувана на ринку праці. При цьому громадяни можуть самостійно обирати заклад освіти, в якому бажають навчатися. Ваучер на перепідготовку, підвищення кваліфікації та підготовку за іншою спеціальністю надається в розмірі не більше 10 прожиткових мінімумів.

До прикладу, від початку цього року на Прикарпатті можливістю отримати ваучер та пройти безкоштовне навчання скористалися вже 410 осіб, з яких 101 внутрішньо переміщена особа та 15 учасників бойових дій.

Нагадаємо, що для отримання ваучера вам необхідно:

– звернутися до будь-якого структурного підрозділу Івано-Франківського обласного центру зайнятості та повідомити про бажання отримати ваучер на навчання (контактні телефони та адреси за посиланням https://is.gd/u0nOYN).

– вибрати професію/спеціальність, за якою бажаєте навчатися. Ознайомитись з переліком професій/спеціальностей можна тут: https://is.gd/qjIfuw.

– подати до служби зайнятості необхідний пакет документів. Перелік документів тут: https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery.

– отримати позитивне рішення служби зайнятості щодо видачі вам ваучера.

– отримати ваучер.

– вибрати навчальний заклад.

– пройти навчання.

Повну інформацію щодо можливостей отримання ваучера на навчання можна отримати в будь-якому структурному підрозділі Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контактні дані за посиланням https://is.gd/u0nOYN) або на офіційному порталі Державної служби зайнятості в рубриці «Ваучер» https://is.gd/6czbRh.

Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти!

 

15.05.2024

Травень – місяць обізнаності про ментальне здоров’я

Одна із цілей Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» – ініціативи першої леді Олена Зеленська – допомогти знайти можливості посилення власної стійкості. А колективна стійкість нації тримається на стійкості кожного з нас.

Працівники  Івано-Франківської обласної служби зайнятості активно долучаються до програми.  Регулярно проводять семінари та тренінги з роботодавцями, безробітними, в тому числі внутрішньо переміщеними особами, залучають до цієї роботи фахових психологів з благодійних організацій і фондів. Основна мета – як подолати стрес та негативні емоції під час війни та як знаходити сили для психологічного відновлення і не піддаватись руйнуванню.

Від початку дії даної програми обласною службою зайнятості організовано та проведено 239 заходів для безробітних осіб та роботодавців.

 Запрошуємо відвідати наші заходи, які допоможуть вам опанувати стрес, тривогу, гнів та страх, і радимо піклуватися про своє ментальне здоров’я та з відповідальністю ставитись до свого емоційного стану, особливо в умовах сьогодення.

Контакти філій, управлінь, відділів філій Івано-Франківського обласного центру зайнятості (https://is.gd/u0nOYN).

Пишіть нам у телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також телефонуйте за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33.

 

10.05.2024

Ситуація на ринку праці Івано-Франківщини

У січні – квітні 2024 року з філіями обласного центру зайнятості співпрацювало 2,5 тис. роботодавців. В базі даних обласної служби зайнятості налічувалось 5,9 тис. вакансій. За сприяння служби зайнятості було укомплектовано 4,3 тис. вакансій, рівень укомплектування вакансій склав 73%.  По Україні рівень укомплектування – 49%, область займає 3 місце серед регіонів України. Середній розмір заробітної плати у вакансіях – 10,5 тис.грн.

Послугами служби зайнятості у січні – квітні 2024 року скористалися 11,7 тис. осіб, з них 7,3 тис. зареєстрованих безробітних.

За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 4,9 тис. осіб, зокрема 2,6 тис. зареєстрованих безробітних. Рівень працевлаштування склав 42% (по Україні –  27%, 1 місце).

  До громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено 87 осіб. Крім того, здійснено 995 направлень на суспільно корисні роботи в умовах воєнного стану.

З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за сприяння служби зайнятості 894 безробітних проходили професійне навчання. 362 особи отримали ваучер на навчання та підвищення кваліфікації.

Станом на 1 травня 2024 року кількість зареєстрованих безробітних становила 3,4 тис. осіб, в тому числі 873 внутрішньо переміщені особи.

Вкотре наголошуємо на необхідність дотримання роботодавцями та найманими працівниками законодавства про працю та зайнятість населення, адже офіційне працевлаштування з виплатою легальної заробітної плати має ряд беззаперечних переваг для найманих працівників та працедавців.

Якщо у вас виникають будь-які питання, пов’язані з працевлаштуванням, звертайтесь до працівників служби зайнятості (контакти за посиланням https://is.gd/u0nOYN).

Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!

 

22.04.2024

ПОСЛУГИ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ ДЛЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

Зважаючи на усі труднощі та виклики сьогодення, працівники обласної служби зайнятості здійснюють постійний супровід внутрішньо переміщених громадян з метою сприяння їхній зайнятості та швидкій адаптації до нових умов життя.

Так, від початку року за сприяння обласної служби зайнятості вже працевлаштовано 245 внутрішньо переміщених осіб, які на даний час знайшли прихисток на Прикарпатті.

Крім того, 69 осіб з числа внутрішньо переміщених за сприяння служби зайнятості пройшли професійне навчання, 188 осіб були залучені до виконання суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, 5 осіб брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, 89 внутрішньо переміщених осіб отримали ваучер на навчання, 9 осіб отримали позитивне рішення Державного центру зайнятості щодо надання їм коштів мікрогранту на розвиток або започаткування власної справи.

Станом на 22 квітня 2024 року кількість зареєстрованих безробітних з числа внутрішньо переміщених становить 823 особи.

            Нагадуємо, що при реєстрації в службі зайнятості безробітні громадяни, в тому числі внутрішньо переміщені особи, мають можливість:

– отримати інформаційні та консультаційні послуги, пов’язані з працевлаштуванням;

– пройти безоплатне професійне навчання;

– отримати ваучер на навчання за однією з 124-ох професій і спеціальностей;

– отримати мікрогрант на створення або розвиток власного бізнесу відповідно до урядового проєкту «Власна справа»;

– взяти участь у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру, в тому числі суспільно корисних роботах.

Крім того, перебуваючи на обліку в службі зайнятості під час воєнного стану, протягом 90 днів громадяни мають змогу отримувати допомогу по безробіттю.

Якщо ви шукаєте роботу, зверніться в будь-яку філію, управління, відділи філій Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контакти за посиланням https://is.gd/u0nOYN).

Консультації з питань пошуку роботи та реєстрації в службі зайнятості ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33.

Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!

 

19.04.2024

Чергові рішення реалізації програми «Власна справа» та «Грант для ветеранів»

 За результатами шостого періоду подачі заяв на отримання мікрогрантів згідно програми «Власна справа» Івано-Франківська область знову у п’ятірці лідерів серед регіонів з найбільшою кількістю прийнятих Державним центром зайнятості позитивних рішень. Цього разу серед лідерів Київська область (16%), Львівська (11%), Вінницька область (7%), Рівненська область (7%) та Івано-Франківська область (7%).

Так, від початку 2024 року позитивні рішення щодо надання коштів мікрогранту на започаткування або розвиток власної справи від Державного центру зайнятості вже отримали 217 жителів Прикарпаття, в тому числі 9 внутрішньо переміщених осіб. Після отримання коштів мікрогранту дані особи створять 441 робоче місце. Переважна більшість грантоотримувачів планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу.

Щодо реалізація програми з надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу для ветеранів та членів їхніх сімей «Грант для ветеранів», то від початку року вже 21 заявник з Івано-Франківщини отримав позитивне рішення Державного центру зайнятості щодо надання йому коштів гранту. Серед отримувачів гранту 14 учасників бойових дій та 7 дружин ветеранів. Після отримання коштів гранту дані особи створять на Прикарпатті 48 нових робочих місць.

Нагадуємо, що урядовий проєкт «єРобота» включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення нових робочих місць. Отримати мікрогрант/грант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов’язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми мікрогранту/гранту.

        Консультації з питань сфери зайнятості, зокрема щодо процедури подання заявки та отримання грантів ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33. Контактні телефони та адреса підрозділів обласної служби зайнятості за посиланням https://is.gd/u0nOYN .

18.04.2024

ПОНАД 900 ПРИКАРПАТЦІВ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У СУСПІЛЬНО КОРИСНИХ РОБОТАХ ВІД ПОЧАТКУ РОКУ

   Від початку запровадження на Прикарпатті суспільно корисних робіт в рамках урядового проєкту «Армія відновлення» за період з 03.03.2023 по 18.04.2024 Івано-Франківською обласною службою зайнятості укладено 358 договорів на суспільно корисні роботи, до яких залучено 2124 особи з числа зареєстрованих безробітних, в тому числі 285 внутрішньо переміщених осіб.

Найчастіше безробітних Івано-Франківщини залучають до виконання таких видів суспільно корисних робіт,  як надання допомоги населенню, насамперед особам з інвалідністю, дітям, громадянам похилого віку, хворим та іншим особам, які не мають можливості самостійно протидіяти несприятливим факторам середовища; заготівля дров для опалювального сезону; ремонт і будівництво житлових приміщень; надання послуг в пунктах незламності; роботи, пов’язані з підтриманням громадського порядку; організація забезпечення життєдіяльності громадян, що постраждали внаслідок бойових дій; роботи з підтримання у готовності захисних споруд цивільного захисту до використання за призначенням та їх експлуатації.

З 1 січня 2024 року Івано-Франківською обласною службою зайнятості укладено вже 147 договорів на суспільно корисні роботи, до виконання яких залучено 920 осіб, в тому числі 174 внутрішньо переміщені особи.

Нагадаємо, що основна мета організації та проведення таких робіт – це задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань та сил цивільного захисту у зв’язку з військовою агресією з боку російської федерації проти України, забезпечення функціонування економіки та системи забезпечення життєдіяльності, в тому числі соціально незахищених верств населення.

До суспільно корисних робіт залучаються зареєстровані безробітні та інші незайняті особи, зокрема внутрішньо переміщені, та працівники функціонуючих в умовах воєнного стану підприємств, за домовленістю з керівниками. Також до участі в суспільно корисних роботах можуть долучатися незайняті внутрішньо переміщені особи працездатного віку з числа застрахованих осіб, які не мають статусу зареєстрованого безробітного.

            На період участі у суспільно корисних роботах з безробітними особами укладається строковий трудовий договір. Оплата праці здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та не може бути нижчою, а також не може перевищувати півтора розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на дату її нарахування.

Працівники обласної служби зайнятості і надалі продовжують активну роботу щодо залучення до суспільно корисних робіт ще більшої кількості працездатних осіб з числа безробітних, що перебувають на обліку в службі зайнятості, адже організація та проведення суспільно корисних робіт в умовах сьогодення – це не лише додатковий дохід для працездатних громадян, а й вагомий внесок на підтримку економіки країни.

Якщо у вас виникають будь-які питання щодо укладання договору на проведення суспільно корисних робіт, зверніться до будь-якого структурного підрозділу Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контактні дані за посиланням https://is.gd/u0nOYN).

 

12.04.2024

Вже 73 роботодавці з Прикарпаття отримали компенсацію витрат за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб в цьому році

  Від початку поточного року вже 73 роботодавці отримали компенсацію витрат за працевлаштування 87 внутрішньо переміщених осіб.

Нагадаємо, що з 1 січня 2024 року уряд збільшив загальну тривалість надання компенсації витрат роботодавцю за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб з двох до трьох місяців та до 6 місяців – за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб з числа осіб з інвалідністю. Розмір компенсації відтепер залежить від розміру мінімальної зарплати, яка з 1 січня складає 7100 грн, а з 1 квітня – 8 000 грн.

Загалом, від початку дії програми отримання роботодавцями компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні відповідно до Постанови КМУ від 20.03.2022 № 331 (зі змінами) https://is.gd/GFI0vj 607 роботодавців з Івано-Франківщини вже скористалися такою можливістю та отримали компенсацію на загальну суму понад 12 млн грн за працевлаштування 1013 внутрішньо переміщених осіб.

Все про компенсацію витрат роботодавцю на оплату праці за працевлаштування ВПО на сайті Державного центру зайнятості https://is.gd/1bbBH9.

Додаткову інформацію щодо подання документів на отримання компенсації за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб можна отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33.

Контактні телефони та адреса підрозділів обласної служби зайнятості за посиланням https://is.gd/u0nOYN).

 

10.04.2024

Реалізація Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»

 У рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», яка здійснюється за ініціативи першої леді країни Олени Зеленської, працівники Івано-Франківської обласної служби зайнятості активно допомагають роботодавцям, соціальним партнерам та безробітним, в тому числі внутрішньо переміщеним особам, навчитися піклуватися про своє ментальне здоров’я шляхом проведення різноманітних семінарів та тренінгів.

Від початку дії даної програми обласною службою зайнятості організовано та проведено 206 заходів для безробітних осіб та роботодавців, під час яких учасники мали змогу опанувати базовий курс самодопомоги та первинної підтримки у кризових ситуаціях та навчилися дбати про свій внутрішній стан.

Запрошуємо відвідати наші заходи, які допоможуть вам опанувати стрес, тривогу, гнів та страх, і радимо піклуватися про своє ментальне здоров’я та з відповідальністю ставитись до свого емоційного стану, особливо в умовах сьогодення.

Контакти філій, управлінь, відділів філій Івано-Франківського обласного центру зайнятості (https://is.gd/u0nOYN).

Пишіть нам у телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також телефонуйте за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33.

 

08.04.2024

ЗА ТРИ МІСЯЦІ ПОТОЧНОГО РОКУ ЗА СПРИЯННЯ ОБЛАСНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ ВЖЕ ПРАЦЕВЛАШТОВАНО ПОНАД ТРИ ТИСЯЧІ ГРОМАДЯН

У січні – березні 2024 року з філіями обласного центру зайнятості співпрацювало 2,1 тис. роботодавців. В базі даних обласної служби зайнятості налічувалось 4,6 тис. вакансій. За сприяння служби зайнятості було укомплектовано 3,1 тис. вакансій, рівень укомплектування вакансій склав 69%.  По Україні рівень укомплектування – 42%, область займає 2 місце серед регіонів України. Середній розмір заробітної плати у вакансіях – 10,3 тис. грн.

Послугами служби зайнятості у січні – березні 2024 року скористалися 9,7 тис. осіб, з них 6.0 тис. зареєстрованих безробітних.

За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 3,5 тис. осіб, зокрема 1,9 тис. зареєстрованих безробітних. Рівень працевлаштування склав 36% (по Україні –  23%, 1 місце).

До громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено 59 осіб. Крім того, 583 особи були залучені до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану.

З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за сприяння служби зайнятості 665 безробітних проходили професійне навчання. 287 осіб отримали ваучер на навчання та підвищення кваліфікації.

Станом на 1 квітня 2024 року кількість зареєстрованих безробітних становила 3,2 тис. осіб.

Вкотре наголошуємо на необхідність дотримання роботодавцями та найманими працівниками законодавства про працю та зайнятість населення, адже офіційне працевлаштування з виплатою легальної заробітної плати має ряд беззаперечних переваг для найманих працівників та працедавців.

Якщо у вас виникають будь-які питання, пов’язані з працевлаштуванням, звертайтесь до працівників служби зайнятості (контакти за посиланням https://is.gd/u0nOYN).

Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!

 

05.04.2024

РЕАЛІЗАЦІЯ УРЯДОВОГО ПРОЄКТУ З НАДАННЯ ГРАНТІВ НА СТВОРЕННЯ АБО РОЗВИТОК ВЛАСНОГО БІЗНЕСУ ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ ТА ЧЛЕНІВ ЇХНІХ СІМЕЙ

Вже 14 учасників бойових дій та членів їхніх сімей отримали в цьому році позитивні рішення Державного центру зайнятості щодо надання їм коштів гранту в рамках реалізації урядового проєкту з надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей. Серед отримувачів гранту 7 ветеранів та 7 дружин ветеранів. Після отримання коштів гранту дані особи створять 16 нових робочих місць.

У минулому році позитивні рішення щодо надання грантів отримали 20 осіб, які після отримання коштів гранту зобов’язані створити 41 нове робоче місце. Серед отримувачів гранту 13 ветеранів та 7 дружин ветеранів.

Найпопулярнішими сферами діяльності серед отримувачів гранту є: виготовлення та продаж дитячих речей, відкриття салону краси, виробництво меблів та виробів для дому, пошиття та продаж етноодягу, відкриття центру розвитку дитини, реалізація будматеріалів.

Нагадуємо, що згідно урядової програми «Грант для ветеранів» https://is.gd/jxqZ7j  учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни або їх подружжя можуть отримати грант на створення або розвиток власної справи до 1 млн. грн.

Консультації з питань отримання грантів для ветеранів та членів їх сімей на створення або розвиток власного бізнесу ви також можете отримати, зателефонувавши на номер телефону гарячої лінії обласної служби зайнятості – 066-655-40-33 або звернувшись в будь-яку філію, управління, відділи філій Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контактні телефони та адреси за посиланням https://is.gd/u0nOYN).

 

03.04.2024

Прикарпаття знову у лідерах за кількістю ухвалених рішень щодо надання мікрогрантів

   Від початку 2024 року Державний центр зайнятості прийняв позитивні рішення щодо надання коштів мікрогранту на започаткування або розвиток власної справи для 177 жителів Прикарпаття, в тому числі 8 внутрішньо переміщених осіб. Після отримання коштів мікрогранту дані особи зобов’язані створити 278 робочих місць.

Серед регіонів з найбільшою кількістю схвалених заявок цього разу Київська область (16%), Львівська (11%), Вінницька область (8%), Івано-Франківська область (7%) та Рівненська область (7%).

Слід зазначити, що програма мікрогрантів є найпопулярнішою серед грантів урядового проєкту. Так, за результатами 2023 року, наша область увійшла у п’ятірку регіонів з найбільшою кількістю прийнятих Державним центром зайнятості позитивних рішень. Загалом, в минулому році, 630 підприємців з Прикарпаття, в тому числі 18 внутрішньо переміщених осіб, отримали мікрогрант на розвиток свого бізнесу та створять 1322 нових робочих місця. 

Найпопулярнішими сферами діяльності серед отримувачів мікрогранту є: гуртова/роздрібна торгівля та ремонт автотранспорту, переробна промисловість, надання соціальної допомоги, тимчасове розміщування й організація харчування, загальна медична практика, відкриття салонів краси та закладів торгівлі.

Нагадуємо, що урядовий проєкт «Власна справа» включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення нових робочих місць. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов’язковою умовою надання коштів є створення робочих місць.

Для того, щоб отримати мікрогрант необхідно:

– скласти бізнес-план;

– подати документи через портал «Дія» https://is.gd/Zezi5a;

– захистити бізнес-план;

– отримати позитивне рішення Державного центру зайнятості;

– відкрити рахунок в банку;

– отримати кошти та розпочати свою діяльність.

Детальна інформація щодо умов програми «Власна справа» https://is.gd/xBaklo.

Консультації з питань сфери зайнятості ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33. Контактні телефони та адреса підрозділів обласної служби зайнятості за посиланням https://is.gd/u0nOYN.

 

25.03.2024

За результатами реалізації урядових програм Івано-Франківщина знову у п’ятірці лідерів

   Ухвалено чергові рішення за урядовими програмами “Власна справа” та “Грант для ветеранів та їх подружжя”, які подавали заяви на отримання мікрогрантів у період з 12 по 25 лютого 2024 року з урахуванням доопрацьованих заяв, поданих у попередні періоди.

Серед регіонів з найбільшою кількістю схвалених заявок цього разу в лідерах знову Івано-Франківська область (8%). Також в п’ятірку ввійшли Львівська (10%), Рівненська(8%), Київська область, м. Київ (6%).

Переможці здійснюють або планують розпочати свою господарську діяльність переважно в таких видах діяльності: гуртова/роздрібна торгівля та ремонт автотранспорту, переробна промисловість, тимчасове розміщення й організація харчування, надання інших видів послуг, охорона здоров’я та надання соціальної допомоги.

Нагадуємо, що подати заявку за будь-якою програмою урядового проєкту єРобота можна через портал «Дія» https://is.gd/Zezi5a.

Детальна інформація щодо умов програми «Власна справа» https://is.gd/xBaklo

Консультації з питань сфери зайнятості ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33. Контактні телефони та адреса підрозділів обласної служби зайнятості за посиланням https://is.gd/u0nOYN).

 

08.03.2024

Ухвалено чергові рішення щодо реалізації програми «Власна справа», за результатами яких Івано-Франківщина знову у п’ятірці лідерів

  Урядовий проєкт «Власна справа» включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення нових робочих місць. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов’язковою умовою надання коштів є створення робочих місць.

Слід зазначити, що програма мікрогрантів є найпопулярнішою серед грантів урядового проєкту. Так, за результатами 2023 року, наша область увійшла у п’ятірку регіонів з найбільшою кількістю прийнятих Державним центром зайнятості позитивних рішень. Загалом, в минулому році, 630 підприємців з Прикарпаття, в тому числі 18 внутрішньо переміщених осіб, отримали мікрогрант на розвиток свого бізнесу та створять 1322 нових робочих місця. 

Найпопулярнішими сферами діяльності серед отримувачів мікрогранту є: тимчасове розміщування й організація харчування, загальна медична практика, надання послуг з ремонту і обслуговування автомобілів, відкриття салонів краси та закладів торгівлі.

Від початку 2024 року Державний центр зайнятості вже прийняв позитивні рішення щодо надання коштів мікрогранту на започаткування або розвиток власної справи для 103-ох жителів Прикарпаття, в тому числі 6-ох внутрішньо переміщених осіб. Після отримання коштів мікрогранту дані особи зобов’язані створити 210 робочих місць.

Нагадуємо, що для того, щоб отримати мікрогрант необхідно:

– скласти бізнес-план;

– подати документи через портал «Дія» https://is.gd/Zezi5a;

– захистити бізнес-план;

– отримати позитивне рішення Державного центру зайнятості;

– відкрити рахунок в банку;

– отримати кошти та розпочати свою діяльність.

Детальна інформація щодо умов програми «Власна справа» https://is.gd/xBaklo.

Консультації з питань сфери зайнятості ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33. Контактні телефони та адреса підрозділів обласної служби зайнятості за посиланням https://is.gd/u0nOYN).

07.03.2024

Від початку року вже понад 2 тисячі громадян знайшли роботу за сприяння обласної служби зайнятості

  У січні – лютому 2024 року з філіями обласного центру зайнятості співпрацювало 1,6 тис. роботодавців. В базі даних обласної служби зайнятості налічувалось 3,3 тис. вакансій. За сприяння служби зайнятості було укомплектовано 1,9 тис. вакансій, рівень укомплектування вакансій склав 58,2% (по Україні – 34,0%, 3 місце).

Послугами служби зайнятості у січні – лютому 2024 року скористалися 7,6 тис. осіб, з них 4,7 тис. зареєстрованих безробітних.

За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 2,1 тис. осіб, зокрема 1,2 тис. зареєстрованих безробітних. Рівень працевлаштування склав 28,3% (по Україні –  17,2%, 1 місце).

До громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено 42 особи. Крім того, 331 особа була залучена до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану.

З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за сприяння служби зайнятості 478 безробітних проходили професійне навчання. 171 особа отримала ваучер на навчання та підвищення кваліфікації.

Станом на 1 березня 2024 року кількість зареєстрованих безробітних становила 2,9 тис. осіб.

Вкотре наголошуємо на необхідність дотримання роботодавцями та найманими працівниками законодавства про працю та зайнятість населення, адже офіційне працевлаштування з виплатою легальної заробітної плати має ряд беззаперечних переваг для найманих працівників та працедавців.

Якщо у вас виникають будь-які питання, пов’язані з працевлаштуванням, звертайтесь до працівників служби зайнятості (контакти за посиланням https://is.gd/u0nOYN).

Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!

 

01.03.2024

Отримайте компенсацію за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю

 З 29 серпня 2023 року роботодавці можуть отримати компенсацію витрат за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю відповідно до Порядку надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю № 893 від 22.08.2023 року (https://is.gd/vhrGs6).

Згідно з даним Порядком компенсації підлягають витрати роботодавця на придбання допоміжних засобів для облаштування робочого місця для особи з інвалідністю, зокрема:

  • меблів (крісел з регульованими або фіксованими сидіннями, поручнів та брусів, розсувних дверей, засобів для їх відчинення/зачинення, протиковзаючих та тактильних матеріалів для підлоги та сходів);
  • транспортерів для піднімання сходами з електроприводом;
  • допоміжних засобів для позиціонування курсора та тактильних комп’ютерних дисплеїв;
  • брайлівських клавіатур та портативних пристроїв;
  • підйомних платформ для робочих місць;
  • допоміжних засобів для відтворення звуку та забезпечення здатності чути і бачити.

Компенсація виплачується в розмірі фактичних витрат роботодавця за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю, але не вище граничного розміру компенсації.

Граничний розмір компенсації не може перевищувати 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається рішення про її надання, для осіб з інвалідністю І групи, та 10 розмірів мінімальної заробітної плати – для осіб з інвалідністю ІІ групи.

Станом на 1 січня 2024 року розмір мінімальної заробітної плати складає 7100 грн. Відповідно у 2024 році граничний розмір компенсації за облаштування робочого місця для особи з інвалідністю І групи складатиме до 106,5 тис. грн, для особи з інвалідністю ІІ групи – до 71 тис. грн.

Для отримання компенсації роботодавець повинен подати до центру зайнятості за місцем провадження своєї діяльності заяву в паперовій або електронній формі та копії документів, що підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю та придбання ним допоміжних засобів для облаштування робочого місця (протягом 90 календарних днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю).

Від початку дії даної програми вже 8 роботодавців області скористались такою можливістю та отримали компенсацію за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю на загальну суму 485 тис. грн.

Також нагадуємо, що отримати компенсацію за облаштування робочого місця для людей з інвалідністю можна через портал Дія. Для цього потрібно додати копії документів, що підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю, її групу та купівлю обладнання для облаштування робочого місця, підписати електронним підписом. Далі заявку розглядає місцевий центр зайнятості. Підтвердження надійде роботодавцю в електронному кабінеті чи на пошту.

Якщо у вас виникають питання, звертайтесь до працівників служби зайнятості (контакти за посиланням https://is.gd/u0nOYN).

Також консультації ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33.

 

20.02.2024

ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ УХВАЛЕНИХ У ЦЬОМУ РОЦІ РІШЕНЬ ЩОДО РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОГРАМИ  «ВЛАСНА СПРАВА» ІВАНО-ФРАНКІВЩИНА У ТРІЙЦІ ЛІДЕРІВ

  Від початку 2024 року Державний центр зайнятості прийняв позитивні рішення щодо надання коштів мікрогранту на започаткування або розвиток власної справи для 78 жителів Прикарпаття, в тому числі 4-ох внутрішньо переміщених осіб. Після отримання коштів гранту дані особи зобов’язані створити 161 робоче місце. За результатами таких рішень наша область наразі у трійці лідерів.

Програма мікрогрантів є найпопулярнішою серед грантів урядового проєкту «єРобота». За підсумками 2023 року згідно програми «Власна справа» для майже 9,5 тисяч українців та українок ухвалено рішення про надання мікрогрантів на власний бізнес, передбачається створення більше 20 тисяч нових робочих місць, серед отримувачів — 57% жінок і 43% чоловіків,  19% заявників створять новий бізнес.

Загалом, за результатами 2023 року Івано-Франківська область увійшла у п’ятірку регіонів з найбільшою кількістю прийнятих Державним центром зайнятості позитивних рішень. 

Так, 630 підприємців з Прикарпаття, в тому числі 18 внутрішньо переміщених осіб, отримали мікрогрант на розвиток свого бізнесу на загальну суму 152,5 млн грн. Після отримання коштів мікрогранту дані особи створять 1322 нових робочих місця.

Переважна більшість грантоотримувачів планують витратити кошти мікрогранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу.

Нагадуємо, що урядовий проєкт «єРобота» включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення нових робочих місць. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов’язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту.

Подати заявку на отримання мікрогранту можна через портал Дія https://is.gd/Zezi5a.

Детальна інформація щодо умов програми «Власна справа»  https://is.gd/xBaklo.

Консультації з питань сфери зайнятості ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33. Контактні телефони та адреса підрозділів обласної служби зайнятості за посиланням https://is.gd/u0nOYN).

 

15.02.2024

МАЙЖЕ 200 ОСІБ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У СУСПІЛЬНО КОРИСНИХ РОБОТАХ ВІД ПОЧАТКУ РОКУ

  Суспільно корисні роботи – це один із видів тимчасової зайнятості, який має оборонний характер або ж слугує для ліквідації надзвичайних ситуацій, які виникли в період воєнного стану.

Основна мета організації та проведення таких робіт – це задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань та сил цивільного захисту у зв’язку з військовою агресією з боку російської федерації проти України, забезпечення функціонування економіки та системи забезпечення життєдіяльності, в тому числі соціально незахищених верств населення.

До суспільно корисних робіт залучаються зареєстровані безробітні та інші незайняті особи, зокрема внутрішньо переміщені, та працівники функціонуючих в умовах воєнного стану підприємств, за домовленістю з керівниками. Також до участі в суспільно корисних роботах можуть долучатися незайняті внутрішньо переміщені особи працездатного віку з числа застрахованих осіб, які не мають статусу зареєстрованого безробітного.

            На період участі у суспільно корисних роботах з безробітними особами укладається строковий трудовий договір. Оплата праці здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та не може бути нижчою, а також не може перевищувати півтора розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на дату її нарахування.

З 1 січня 2024 року Івано-Франківською обласною службою зайнятості укладено вже 29 договорів на суспільно корисні роботи, до виконання яких залучено 199 осіб з числа зареєстрованих безробітних, в тому числі 24 внутрішньо переміщені особи.

Загалом, від початку запровадження на Прикарпатті суспільно корисних робіт в рамках урядового проєкту «Армія відновлення» за період з 03.03.2023 по 15.02.2024 Івано-Франківською обласною службою зайнятості укладено 240 договорів на суспільно корисні роботи, до яких залучено 1403 особи з числа зареєстрованих безробітних, в тому числі 135 внутрішньо переміщених осіб.

            Найчастіше безробітних Івано-Франківщини залучають до виконання таких видів суспільно корисних робіт,  як надання допомоги населенню, насамперед особам з інвалідністю, дітям, громадянам похилого віку, хворим та іншим особам, які не мають можливості самостійно протидіяти несприятливим факторам середовища; заготівля дров для опалювального сезону; ремонт і будівництво житлових приміщень; надання послуг в пунктах незламності; роботи, пов’язані з підтриманням громадського порядку; організація забезпечення життєдіяльності громадян, що постраждали внаслідок бойових дій; роботи з підтримання у готовності захисних споруд цивільного захисту до використання за призначенням та їх експлуатації.

Працівники служби зайнятості області і надалі продовжуватимуть співпрацю з місцевими органами влади щодо залучення до суспільно корисних робіт ще більшої кількості працездатних осіб з числа безробітних, що перебувають на обліку в службі зайнятості, адже організація та проведення суспільно корисних робіт в умовах сьогодення – це не лише додатковий дохід для працездатних громадян, а й вагомий внесок на підтримку економіки країни.

Якщо у вас виникають будь-які питання щодо укладання договору на проведення суспільно корисних робіт, зверніться до будь-якого структурного підрозділу Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контактні дані за посиланням https://is.gd/u0nOYN).

Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти!

 

13.02.2024

561 РОБОТОДАВЕЦЬ З ІВАНО-ФРАНКІВЩИНИ ВЖЕ ОТРИМАВ КОМПЕНСАЦІЮ ВИТРАТ ЗА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

   Від початку дії програми щодо отримання роботодавцями компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні відповідно до Постанови КМУ від 20.03.2022 № 331 (зі змінами) https://is.gd/GFI0vj вже 561 роботодавець з Івано-Франківщини скористався такою можливістю та отримав компенсацію на загальну суму понад 11,9 млн грн за працевлаштування 960 внутрішньо переміщених осіб. З них 234 роботодавці подали заявку на компенсацію за працевлаштування 412 внутрішньо перемішених осіб в минулому році.

Нагадуємо, що з 1 січня 2024 року змінилися умови надання компенсації роботодавцям при працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, уряд збільшив загальну тривалість надання компенсації витрат роботодавцю за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб з двох до трьох місяців та до 6 місяців – за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб з числа осіб з інвалідністю.

Також змінився і сам розмір компенсацій. Якщо раніше вони виплачувались виходячи із суми 6700 грн на місяць, то відтепер такі компенсації прив’язали до розміру мінімальної зарплати, яка з 1 січня складає 7100 грн, а з 1 квітня – 8 000 грн.

Все про компенсацію витрат роботодавцю на оплату праці за працевлаштування ВПО на сайті Державного центру зайнятості https://is.gd/1bbBH9.

Додаткову інформацію щодо подання документів на отримання компенсації за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб можна отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33.

Контактні телефони та адреса підрозділів обласної служби зайнятості за посиланням https://is.gd/u0nOYN).

Івано-Франківський обласний центр зайнятості продовжує розгляд заяв від роботодавців.

 

09.02.2024

ВІД ПОЧАТКУ РОКУ ЗА СПРИЯННЯ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ 965 ОСІБ ЗНАЙШЛИ РОБОТУ

   У січні 2024 року з філіями обласного центру зайнятості співпрацювало 1,0 тис. роботодавців. В базі даних обласної служби зайнятості налічувалось 2,1 тис. вакансій. За сприяння служби зайнятості було укомплектовано 866 вакансій, рівень укомплектування вакансій склав 41,7% (3 місце по Україні).

Послугами служби зайнятості у січні 2024 року скористалися 5,5 тис. осіб, з них 3,5 тис. зареєстрованих безробітних.

За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 965 осіб, зокрема 516 зареєстрованих безробітних. Рівень працевлаштування безробітних склав 14,8% (2 місце по Україні).

До громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено 23 особи. Крім того, 92 особи були залучені до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану.

З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за сприяння служби зайнятості 230 безробітних проходили професійне навчання. 103 особи отримали ваучер на навчання та підвищення кваліфікації.

Станом на 1 лютого 2024 року кількість зареєстрованих безробітних становила 2,6 тис. осіб.

Вкотре наголошуємо на необхідність дотримання роботодавцями та найманими працівниками законодавства про працю та зайнятість населення, адже офіційне працевлаштування з виплатою легальної заробітної плати має ряд беззаперечних переваг для найманих працівників та працедавців.

Якщо у вас виникають будь-які питання, пов’язані з працевлаштуванням, звертайтесь до працівників служби зайнятості (контакти за посиланням https://is.gd/u0nOYN).

Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!

 

07.02.2024

ПІДТРИМКА КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ ВНАСЛІДОК ВІЙНИ

   На даний час уряд максимально сприяє швидкій адаптації військовослужбовців до умов цивільного життя, зокрема надає їм усі можливості для самореалізації, в тому числі в сфері зайнятості.

З цією метою в минулому році постановою Кабінету Міністрів України від 15.09.2023 № 984 було затверджено Порядок реалізації експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти  Державної служби зайнятості.

Даний проект передбачає підтримку конкурентоспроможності учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни шляхом їхнього професійного навчання, підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації, у тому числі на курсах цільового призначення, які вони можуть пройти у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості за 95 професіями у місті Івано-Франківськ, Дніпро, Львів, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Харків.

Вибір професії або програми підвищення кваліфікації здійснюється з переліку професій та програм підвищення кваліфікації для професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, сформованого Державним центром зайнятості https://is.gd/ZHvm7u, https://is.gd/oFh4o6.

До прикладу: від початку дії програми вже 40 учасників бойових дій з Прикарпаття набули нових компетенцій в Івано-Франківському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості на курсах цільового призначення за напрямом «Основи бізнес-планування» та «Організація трудових відносин в умовах воєнного стану». 16 осіб навчалися у минулому році, а з початку 2024 року 24 учасники бойових дій.

Якщо у вас виникають питання, пов’язані зі сферою зайнятості, зверніться в будь-яку філію, управління, відділи філій Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контакти за посиланням https://is.gd/u0nOYN).

Також консультації ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33.

 

05.01.2024

З 1 СІЧНЯ 2024 РОКУ ЗМІНИЛИСЯ УМОВИ НАДАННЯ КОМПЕНСАЦІЇ РОБОТОДАВЦЯМ ПРИ ПРАЦЕВЛАШТУВАННІ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ

До уваги роботодавців! Внесено зміни до Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.

Зокрема, збільшено строки надання та розміри компенсації роботодавцям витрат на зарплату за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю.

Відтепер загальну тривалість надання компенсації витрат роботодавцю збільшено: до 3 місяців – за працевлаштування ВПО, до 6 місяців – за працевлаштування ВПО з числа осіб з інвалідністю.

Змінено розмір компенсацій, який прив’язали до розміру мінімальної зарплати, яка з 1 січня 2024 року зросла до 7100 грн, а з 1 квітня 2024 року становитиме до 8 000 грн.

Все про компенсацію витрат роботодавцю на оплату праці за працевлаштування ВПО на сайті Державного центру зайнятості https://is.gd/1bbBH9.

Консультації з питань сфери зайнятості ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33. Контактні телефони та адреса підрозділів обласної служби зайнятості за посиланням https://is.gd/u0nOYN).

04.01.2024

ІВАНО-ФРАНКІВЩИНА У П’ЯТІРЦІ РЕГІОНІВ УКРАЇНИ  ЗА КІЛЬКІСТЮ УХВАЛЕНИХ РІШЕНЬ ПРО НАДАННЯ МІКРОГРАНТІВ У 2023 РОЦІ

Програма мікрогрантів є найпопулярнішою серед грантових програм урядового проєкту «єРобота». За підсумками  2023 року згідно програми «Власна справа» для майже 9,5 тисяч українців та українок ухвалено рішення про надання мікрогрантів на власний бізнес, передбачається створення більше 20 тисяч нових робочих місць, серед отримувачів — 57% жінок і 43% чоловіків,  19% заявників створять новий бізнес.

За результатами 2023 року Івано-Франківська область увійшла у п’ятірці регіонів з найбільшою кількістю прийнятих Державним центром зайнятості позитивних рішень. 

Загалом, у 2023  році 630 підприємців з Прикарпаття, в тому числі 18 внутрішньо переміщених осіб, отримали мікрогрант на розвиток свого бізнесу на загальну суму 152,5 млн грн. Після отримання коштів мікрогранту дані особи створять 1322 нових робочих місця.

Подати заявку на отримання мікрогранту можна через портал Дія https://is.gd/Zezi5a.

Детальна інформація щодо умов програми «Власна справа»  https://is.gd/xBaklo.

Консультації з питань сфери зайнятості ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33. Контактні телефони та адреса підрозділів обласної служби зайнятості за посиланням https://is.gd/u0nOYN).

19.12.2023

16 УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ ЗДОБУДУТЬ НОВІ ЗНАННЯ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОМУ ЦЕНТРІ ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ ОСВІТИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ

   Сьогодні, 19 грудня 2023 року, в Івано-Франківському ЦПТО ДСЗ стартувало навчання для 16 учасників бойових дій, які набудуть нових компетенцій на курсах цільового призначення за напрямом підготовки «основи бізнес-планування» – 10 осіб та «організація трудових відносин в умовах воєнного стану» – 6 осіб.

   Дане навчання відбуватиметься в рамках експериментального проєкту підтримання конкурентоспроможності учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни шляхом професійного навчання.

    Нагадуємо, що 19.09.2023 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 15.09.2023 № 984, якою затверджено Порядок реалізації експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти  Державної служби зайнятості.

   Дія цього Порядку поширюється на учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, які є застрахованими особами.

Професійне навчання здійснюється в закладах освіти Державної служби зайнятості шляхом професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації, у тому числі на курсах цільового призначення.

   Вибір професії або програми підвищення кваліфікації здійснюється з переліку професій та програм підвищення кваліфікації для професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, сформованого Державним центром зайнятості https://is.gd/ZHvm7u, https://is.gd/oFh4o6.

   Строк професійного навчання визначається робочими навчальними планами та освітніми програмами і не може перевищувати шість місяців.

  Фінансування даного професійного навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

   Навчання даної категорії осіб можна пройти у 8 центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості за 95 професіями у містах:  Івано-Франківськ, Дніпро, Львів, Одеса, Полтава, Рівне, Суми, Харків.

   Якщо у вас виникають питання, пов’язані зі сферою зайнятості, зверніться в будь-яку філію, управління, відділи філій Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контакти за посиланням https://is.gd/u0nOYN).

Також консультації ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33.

 

09.02.2021

Зустріч у Ямницькій територіальній громаді

   Про послуги служби зайнятості, інноваційні підходи в її роботі, створення нових робочих місць, організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру йшлося під час зустрічі директора Тисменицької районної філії Петра Данилюка та провідного фахівця з питань зайнятості відділу взаємодії з роботодавцями районної філії Оксани Протас з заступником голови Ямницької сільської ради Миколою Зелінським, яка відбулась 9 лютого 2021 року.

Обговорено шляхи подолання безробіття, розвитку малого підприємництва в сільській місцевості та перспективи економічного розвитку території громади.

П.Данилюк розповів про те, що служба зайнятості пропонує для роботодавців широкий спектр послуг щодо підбору персоналу, не зупиняється на традиційних формах роботи, а впроваджує нові механізми самопрезентації як роботодавців, так і шукачів роботи. Саме в діалозі із соціальними партнерами та роботодавцями можливо напрацювати дійсно нові аспекти подальшої співпраці, що в результаті допоможе роботодавцю отримати кваліфікованого співробітника, а безробітним – стабільну роботу.

Одним із актуальних питань, яке розглядалося на зустрічі, було питання щодо легалізації зайнятості населення громади. Було відзначено, що саме легалізація робочих місць та підвищення рівня заробітної плати є підґрунтям для поліпшення добробуту населення.

На завершення зустрічі учасники висловили сподівання щодо подальшого успішного розвитку громади.