МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

12.03.2018 р.

ПЕРШІ КРОКИ У МІЖНАРОДНІЙ СПІВПРАЦІ

   З 5 по 8 березня 2018 року делегація Ямницької сільської ради об’єднаної територіальної громади перебувала з офіційним візитом в ґміні Сьвйонткі Ольштинського повіту Вармінсько-Мазурського воєводства.

    Делегація була представлена сільським головою Ямницької ОТГ Романом Крутим, начальником відділу освіти Наталією Винник, завідуючою Ямницькою лікарською амбулаторією Мариною Островською і начальником відділу проектів та програм місцевого самоврядування Ярославом Татарином.

   Мета поїздки – підписання Угоди про співробітництво між ґміною Сьвйонткі (Республіка Польща) та Ямницькою сільською радою об’єднаної територіальної громади (Україна). Офіційний документ підписали війт ґміни Сьвйонткі – Славомир Ковальчик та сільський голова Ямницької об’єднаної територіальної громади – Роман Крутий.

  Після підписання Угоди, делегація з Ямниці ознайомилася з особливостями самоврядування в ґміні, культурними та історичними надбаннями.

   Представники нашої громади відвідали будинок культури, бібліотеку, початкову школу, гімназію, дитячий садочок, комунальне господарство, пожежну частину, адміністративну будівлю в Сьвйонтках.

   Також мали змогу відвідати екосадибу «Квасне Ябко» та ознайомитися з особливостями функціонування підприємництва в ґміні.

   В рамках запланованих зустрічей делегація побувала в Медичному реабілітаційному центрі (м.Горово Ілавецьке) та медичну амбулаторію (с.Сьвйонткі).

  Досить неочікуваним і приємним для делегації став офіційний візит до віце-маршалка Вармінсько-Мазурського воєводства – Мирона Сича і розмова на чистій українській мові.

  Віце-маршалек розповів про історичний аспект воєводства, особливості соціального та культурного розвитку території і особливо відзначив та подякував за підписання Угоди про співробітництво між польською та українською громадами. Цей крок в історії матиме позитивний результат для обох.

  Завершальним акордом перебування став візит до Ліцею та гімназії з українською мовою навчання в м.Горово Ілавецьке.

   Її функціонування – це приклад толерантного та адекватного відношення до української меншини зокрема.

   Українська делегація вдячна владі ґміни Сьвйонткі за теплий прийом і сподівається, що результати співпраці будуть не тільки на папері, а матимуть видимий матеріальний ефект.

В найближчих планах є написання спільного проекту до Польсько-української ради молодіжного обміну.

ФОТОЗВІТ:

 

25.06.2018 р.

ОФІЦІЙНА ДЕЛЕГАЦІЯ ЯМНИЦЬКОЇ ОТГ ВІДДІВІДАЛА

ҐМІНУ ЗАЛЕШАНИ (ПОЛЬЩА)

   21-23 червня 2018 року представники Ямницької громади у складі голови Романа Крутого, начальників відділу освіти Наталії Винник та відділу культури, молоді і спорту Христини Попадинець, депутата сільської ради Тараса Самсонова відвідали ґміну Залешани Сталевовольського повіту Підкарпатського воєводства.

     В рамках зустрічі керівництво ознайомилося з інфраструктурою та особливостями повітового міста Сталева Воля. Безпосередньо в Залешанах відбулася зустріч з війтом ґміни Павелом Гарди, який розповів про історію та розвиток громади, зайнятість населення та підприємницьку діяльність, обговорили питання співробітництва та можливих векторів майбутньої співпраці. Ямницька делегація взяла участь в урочистостях останнього дзвоника та відкриття спортивного майданчику в школі. Відвідали також пожежну станцію, освітні заклади, спортивно-рекреаційний комплекс, станцію очистки та подачі води до населених пунктів ґміни.

         Дана зустріч відбулася в рамках виконання програми «Міжнародного співробітництва з міжнародними організаціями та регіонами на 2018-2020 роки» з питань майбутнього співробітництва та участі в міжнародних транскордонних проектах та програмах.

 

16.08.2018 р.

ПРОЕКТ ERASMUS+

   14-21 липня 2018 р. діти з Ямницької ОТГ та Тисменицького району мали можливість взяти участь у проекті «В якій Європі ми хочемо жити? (What kind of Europe we would like to live in?)» від програми Erasmus+. У даному проекті взяли участь 60 дітей та 12 керівників з Польщі (Стшельце Опольське), Німеччини (Зост), Чехії (Голіце), Литви (Друскінінкай) та, власне, України.

    Сам літній табір відбувався у місті Боровіце (Польща) і тривав сім днів. Кожен день табору – це поєднання роботи над важливими проблемами людства та інтерактив з англійської (саме англійська мова була «робочою» в таборі), це відпочинок на природі і спортивні змагання, це національний та екологічний вечори, це молодіжна активність і спільна робота (результатом останньої став спільний малюнок, який повинен з’явитися на стінах будівель в кожній країні-учасниці).

    Слід зазначити, що наші діти відзначилися активністю та бажанням працювати в кожній групі над кожним завданням, вмінням приймати виклики та формувати свою думку в сучасному світі. Це і не дивно, адже саме молодь має показувати, у якій Європі їй хочеться жити в майбутньому.

   Участь в проекті дає багато результатів:

  • нові контакти з європейською молоддю;
  • нові погляди на загальнолюдські загрози, виклики й проблеми сучасності;
  • представлення України як держави з європейськими цінностями;
  • покращення своїх знань англійської мови через живе спілкування з однолітками;
  • можливість втілювати та реалізовувати схожі проекти в Україні у майбутньому;
  • поліпшення лідерських та креативних здібностей для керівників проекту;
  • формування молодіжного ядра громади.

  Участь дітей в проекті стала можливою завдяки тісній співпраці Тисменицького району з ґміною Стшельце Опольське, підтримці керівництва Ямницької ОТГ, Тисменицької районної ради та Тисменицької райдержадміністрації.

ФОТОЗВІТ:

 

31.07.2018 р.

ЯМНИЦЬКА ГРОМАДА ПРИЙМАЛА ГОСТЕЙ

З ҐМІНИ СВЬОНТКІ (РЕСПУБЛІКА ПОЛЬЩА)

    З 25 по 27 липня 2018 року у Ямницькій ОТГ перебували гості з Польщі. Соціально-культурний візит польської молоді в Україну відбувся в рамках підписаної в березні цього року Угоди про співпрацю між ґміною Свьонткі Ольштинського повіту Вармінсько-Мазурського воєводства (Республіка Польща) та Ямницькою об’єднаною територіальною громадою. Протягом трьох днів польські діти разом зі своїми українськими однолітками мали можливість познайомитись ближче, знайти нових друзів, обмінятись досвідом та набратись нових вражень.

   Перше знайомство з польськими друзями розпочалося із зустрічі у Ямницькому ліцеї. З вітальним словом до присутніх звернулись голова Ямницької об’єднаної територіальної громади Роман Крутий та начальник відділу освіти Ямницької сільської ради ОТГ Наталія Винник.

    Також діти переглянули і послухали презентацію про Ямницьку об’єднану територіальну громаду, яку для них представила перекладач, головний спеціаліст відділу проектів та програм місцевого самоврядування Ямницької сільської ради ОТГ Надія Криховецька.

   Першого дня іноземні гості мандрували стежками Музею народної архітектури та побуту Прикарпаття, де познайомились з етно-культурними традиціями та особливостями життя місцевих етнографічних груп українців. Опісля вони побували у Галицькому природному національному парку, зокрема у Музеї природи та Центрі реабілітації і ре-інтродукції диких тварин, де мали змогу побачити на власні очі, як опікуються пораненими тваринами й птахами, даючи їм другий шанс на життя. У с. Сілець відбулися відвідини Криниці св. Духа, де діти напились цілющої води і відпочили.

   Також на молодь чекала екскурсія найбільшим в Україні заводом з виробництва цементу ПАТ “Івано-Франківськцемент”. Ознайомившись із процесами цементного виробництва, усі піднялися на оглядовий майданчик, розташований на етажерці циклонних теплообмінників (висота 74 м від рівня землі), звідки відкривається загальний вид на підприємство, м. Івано-Франківськ та населені пункти Ямницької ОТГ.

    Далі наші польські друзі відвідали кінно-спортивний клуб “WESENDORF” у с.Павлівка, де покатались на конях і весело провели час.

   На завершення першого дня перебування гостей розважило святкове дійство “Єднаймося”, організоване вчителями й учнями Ямницького ліцею, під час якого діти з Польщі та України спільно танцювали, співали, брали участь у конкурсах і, таким чином, познайомились ще ближче.

   Наступного дня польська делегація побувала у Буковелі – найбільшому і найсучаснішому гірськолижному курорті України. Гості піднялись на оглядовому витягу, де мали змогу зробити фото і насолодитись мальовничими панорамами найвищих вершин Карпатських гір. Також відбулась оглядова екскурсія у м.Яремче. Діти ознайомились з особливостями архітектури ресторану-музею “Гуцульщина”, були вражені природною стихією водоспаду Пробій, відвідали гуцульський базар і придбали сувеніри на згадку про гостювання на Прикарпатті.

   На завершення прощального вечора було організовано святковий пікнік, де польські та українські однолітки радо поспілкувались і весело провели час. Українські діти отримали на згадку подарунки від своїх нових друзів з Польщі.

   В останній день перебування делегація мала невелику екскурсію центром Івано-Франківська. Відвідали Стометрівку, фортечну галерею Бастіон, помилувались величчю Катедрального собору, а також зробили спільне фото біля пам’ятника видатному польському поету А. Міцкевичу.

   Під час гостювання наші польські друзі ділились приємними враженнями від подорожі, смакували наші національні страви й запрошували українських товаришів до себе на гостини.

   На прощання голова Ямницької ОТГ Роман Крутий подякував гостям за візит, побажавши усього найкращого, гарного настрою та добра. На згадку про відвідини гостям з партнерської ґміни Сьвйонткі подарували сувеніри.

“Наша співпраця з партнерами-сусідами тільки розпочалась, і це була перша поїздка гостей зі Сьвйонток до України. Сподіваємося, вона триватиме надалі і такі візити в рамках нашого співробітництва будуть успішними та принесуть взаємну користь”, – наголосив Роман Крутий.


ФОТОЗВІТ:

 

10.08.2018 р.

ЯМНИЦЬКУ ОБ’ЄДНАНУ ГРОМАДУ ВІДВІДАЛИ ПАРТНЕРИ З ПОЛЬЩІ

З 04 по 06 серпня 2018 року Ямницька об’єднана територіальна громада приймала почесних гостей з Польщі, в рамках підписаної в березні цього року Угоди про співробітницво між ґміною Свьонтки Ольштинського повіту Вармінсько-Мазурського воєводства (Республіка Польща) та Ямницькою ОТГ.

   Першого дня візиту гості відвідали гірськолижний курорт Буковель, де піднялись на оглядовому витягу і зробили світлини на фоні мальовничих краєвидів. Опісля делегація побувала у м. Яремче, зокрема на водоспаді Пробій та сувенірному ринку.

  Наступного дня іноземні партнери завітали на святкування 574-ї річниці села Ямниця. Урочисті заходи розпочалися літургією в храмі св. Миколая, де представники делегації мали можливість послухати Службу Божу у виконанні видатного хору ім. Г. Верьовки.

  Далі фестини продовжились урочистою частиною, яку відкривав голова Ямницької об’єднаної громади Роман Крутий. У своєму виступі очільник громади подякував польським колегам за дружбу і висловив сподівання на подальше тісне співробітництво:

“Переконаний, що Польща є надійним партнером для України. Розвиваючи міжнародну співпрацю на місцевому рівні, ми робимо спроби органічно інтегруватися у європейське суспільство, стати ближчими один до одного на рівні народів, націй і громад”.

   На знак тісного партнерства і дружби Роман Крутий вручив друзям з ґміни Свьонтки вітальні грамоти від Ямницької об’єднаної громади, з нагоди 574-ї річниці Дня села Ямниця та підписання партнерської Угоди про співпрацю.

   Представники делегації у своєму вітальному слові також подякували Ямницькій об’єднаній територіальній громаді і її очільнику за гостинність та співробітництво, наголосивши, що саме з Україною у своєму складі Європейський Союз стане сильнішим. „Ми, поляки, не уявляємо собі ЄС без України”, – зазначили колеги з Польщі. Крім того, партнери запросили представників Ямницької ОГТ на урочистий захід – традиційне Свято обжинок, яке відбудеться в ґміні Свьонтки у вересні цього року.

  Після офіційної церемонії святкування іноземні гості разом з усіма послухали художні колективи Ямницької ОТГ та артистів естради, із захопленням спостерігали за музично-драматичною феєрією, представленою хором ім. Григорія Верьовки. Особливо розчулила польських колег одна з пісень хору, виконана їхньою рідною мовою. Завершальною родзинкою фестин став виступ популярного українського рок-гурту СКАЙ.

  У день від’їзду гості з Польщі обмінялись подарунками зі своїми українськими партнерами, а очільник делегації, секретар ґміни Свьонтки пан Ярослав Анджей Мілевський зробив перший запис у Книзі історичних митей з життя Ямницької об’єднаної громади.

ФОТОЗВІТ:

 

13.09.2018 р.

ГОЛОВА ЯМНИЦЬКОЇ ОТГ РОМАН КРУТИЙ ВІДВІДАВ

З ОФІЦІЙНИМ ВІЗИТОМ МІСТО БАНДЕРА (ТЕХАС, США) –

ПАРТНЕРСЬКЕ МІСТО ТИСМЕНИЦЬКОГО РАЙОНУ

    На початку вересня 2018 р. офіційна делегація з Тисмениччини відвідала місто Бандера, що в штаті Техас (США) – Світову столицю ковбоїв. У складі делегації були голова Ямницької сільської ради ОТГ Роман Крутий, голова Тисменицької районної державної адміністрації Іван Семанюк, міський голова м. Тисмениця Степан Сворак, завідувач підрозділу з обліку та доставки документів Тисменицької міської ради Ігор Слубський.

  Програма перебування була досить насичена та різноманітна. Американська сторона намагалась представити усі сторони своєї життєдіяльності, поділитися досвідом та намітити основні точки подальшої співпраці в сфері освіти, економіки, самоврядування, пожежної безпеки. І це не тільки на словах.

Особливості функціонування старшої школи були обговорені при зустрічі з учнями, вчителями та дирекцією школи. Роман Крутий під час діалогу робив акцент на спільних проектах та програмах обміну молоддю.

  Делегація мала можливість відвідати пожежні частини міст Бандера та Раунд Рок, де знаходиться тренувальна та навчально-освітня база регіону. Ознайомилися з автомобільним парком та технічним оснащенням. Обговорили можливі аспекти співпраці та обміну досвідом.

  Специфіку місцевого самоврядування, функціонування судочинної служби та особливості господарювання делегація вивчала в місцевих Капітолії, окружному суді та адміністрації. Знаковою подією для тамтешнього уряду було визнання їх на державному рівні «Світовою столицею ковбоїв» зі встановленням та освяченням відповідного пам’ятного знаку. Дана подія відбувалась за участі посадовців з України під час святкування Дня праці.

  Впродовж усього часу перебування разом з делегацією були присутні й журналісти телеканалу «Голос Америки». Інформаційний супровід цих подій показує значимість міста Бандери в історичному та культурному житті Америки. А партнерські відносини з ними, в свою чергу, дозволяють будувати перспективні плани майбутньої співпраці.

ФОТОЗВІТ:

 

14.09.2018 р.

ВІЗИТ ДЕЛЕГАЦІЇ ЯМНИЦЬКОЇ ОТГ ДО ПОЛЬСЬКИХ СВЬОНТОК

З 07 по 09 вересня 2018 року в рамках підписаної цьогоріч Угоди про співпрацю між ґміною Свьонтки Ольштинського повіту Вармінсько-Мазурського воєводства (Республіка Польща) та Ямницькою об’єднаною територіальною громадою відбувся робочий візит української делегації до ґміни-партнера.

   Метою поїздки стали обмін практичними навичками в питаннях здійснення місцевого самоврядування, вивчення досвіду у сфері розвитку і збереження культурного та природнього потенціалу ґміни, а також  ознайомлення з особливостями історичних надбань польських колег.

  Делегація була представлена радником сільського голови Ямницької ОТГ Миколою Зелінським, в.о. старости с. Павлівка Ямницької ОТГ Іваном Вацебою, в.о. старости с. Тязів Ямницької ОТГ Василем Боднарчуком, депутатом Ямницької сільської ради ОТГ Михайлом Третяком і головним спеціалістом відділу проектів та програм місцевого самоврядування, перекладачем Надією Криховецькою. Усі витрати за проживання і перебування взяла на себе влада ґміни Свьонтки.

  Першого дня візиту делегати побували в українській греко-католицькій церкві Покрови Пресвятої Богородиці у м. Ольштин та спільно з польськими друзями поклали квіти до пам’ятника Жертвам операції “Вісла”.

 Представники Ямницької ОТГ мали нагоду відвідати оборонну фортецю часів Середньовіччя – реконструйований Замок хрестоносців у м. Рин. Далі українських гостей чекала екскурсія кораблем у м. Гіжицько під назвою „Мазури – край озер”. Корабель проплив озерами Негочин, Кісайно, Лебединий шлях та каналами, що їх єднають. Це була чудова нагода перейняти досвід створення рекреаційних зон, відновлення й функціонування природних територій, розвитку зеленого туризму.

  В рамках запланованих зустрічей представники Ямницької громади відвідали господарство Агати і Криштофа Нєбжидовських з виготовлення екологічно чистої молочної та сільськогосподарської продукції (c. Влодове), а також Лавандове господарство Галіни Дудала, яке спеціалізується на виготовленні екологічної харчової продукції (фруктова й овочева консервація, мед) та виробів ручної роботи (свічки, предмети декору) з використанням лаванди (c. Влодове).

  Делегація мала змогу побувати на традиційному для ґміни Святі обжинок. Святкування розпочалося з Богослужіння у костелі святих Косми і Даміана. Опісля відбулася урочиста хода від костелу до місцевого Сільського Парку, де проходило дійство. Під час відкриття фестин війт ґміни Свьонтки Славомір Ковальчик привітав делегацію, щиро подякував за візит, висловивши сподівання, що співпраця буде довготривалою, а на обидві її сторони у майбутньому чекають нові спільні проекти в рамках підписаної Угоди про співробітництво.

  Представники української делегації подякували польським колегам за запрошення, передали вітання від голови Ямницької об’єднаної громади Романа Крутого і поздоровили усіх присутніх зі Святом урожаю, побажавши ґміні добробуту, процвітання, наснаги, благополуччя та розвитку. Славомір Ковальчик прийняв з рук делегатів коровай на вишитому рушнику і картину з пейзажем Карпатських гір, подаровані на знак вдячності за плідну співпрацю.

  У ході дійства відбувались різноманітні забави і конкурси, зокрема конкурс на кращий житній вінок від сільських господарів ґміни та конкурс солодких булочок від місцевих господинь.  Українські гості взяли участь у змаганнях з перетягування канату й метання картоплі. Делегація разом з усіма мала нагоду послухати виступи місцевих мистецьких колективів та музичних гуртів, а також подивитися фаєр-шоу. Святкова атмосфера переповняла фестини аж до їхнього завершення.

 Українська делегація вдячна владі ґміни Свьонтки за теплий прийом і сподівається на подальшу довготривалу співпрацю. Адже, одним із пріоритетних напрямків роботи Ямницької ОТГ є розвиток міжнародного співробітництва. Тому, громада продовжує активно працювати у цьому напрямку, зокрема шляхом підвищення ефективності діяльності органів місцевого самоврядування через вивчення напрацювань іноземних колег, а також у сфері реалізації спільних з польськими партнерами молодіжно-культурних проектів.

  До слова, у липні відбувся соціально-культурний візит молоді ґміни Свьонтки в Ямницьку об’єднану громаду, в рамках якого польські діти разом зі своїми українськими однолітками познайомились ближче, знайшли нових друзів та обмінялись досвідом. А в серпні Ямницьку ОТГ з робочим візитом відвідали представники влади ґміни Свьонтки, де вони  мали змогу побувати на урочистому святкуванні Дня села Ямниця.

ФОТОЗВІТ:

 

12.02.2019 р

ДЕЛЕГАЦІЯ ЯМНИЦЬКОЇ ГРОМАДИ НА ВІДКРИТТІ БІБЛІОТЕКИ

У ПАРТНЕРСЬКІЙ ҐМІНІ СВЬОНТКИ

 З 02 по 05 лютого 2019 року відбулася робоча поїздка делегації Ямницької об’єднаної територіальної громади до партнерської ґміни Свьонтки Ольштинського повіту Вармінсько-Мазурського воєводства (Республіка Польща) з нагоди відкриття новозбудованої будівлі Публічної ґмінної Бібліотеки.

    До складу делегації увійшли заступник сільського голови Ямницької ОТГ Микола Зелінський, депутат Ямницької сільської ради ОТГ Ростислав Сьовко, завідувач бібліотеки с. Тязів Ямницької ОТГ Світлана Желюк і головний спеціаліст відділу проектів та програм місцевого самоврядування, перекладач Надія Криховецька. Усі витрати за проживання і перебування української делегації взяла на себе влада ґміни-партнера.

   Важливість визначної для Свьонток історичної події засвідчила велика кількість прибулих поважних гостей, серед яких зокрема депутат Сейму Речі Посполитої Уршуля Паславська, віце-маршалек Вармінсько-Мазурського воєводства Сильвія Яскульська, староста Ольштинського повіту Анджей Абако, війт ґміни Свьонтки Славомір Ковальчик, духовенство, місцева влада, депутатський корпус, ЗМІ, громадськість.

   Представленню сучасної бібліотеки передувало відкриття нової дороги в одному з житлових мікро-районів Свьонток, яке було реалізовано завдяки зусиллям місцевої влади та підтримці Євросоюзу. Представники влади та духовенства спільно перерізали символічну стрічку й урочисто відкрили дорожнє сполучення, довжиною 320 метрів, котре суттєво покращить умови життя тамтешніх мешканців, забезпечивши комфортний доїзд до будинків та спортивного майданчика неподалік. Така ініціатива польських колег є гарним прикладом успішного розвитку дорожньої інфраструктури населених пунктів ґміни.

    Після святкового відкриття нової дороги усі присутні спільною ходою пройшли до приміщення нової публічної бібліотеки, яка носить назву “Бібліотека на роздоріжжі культур, традицій і сучасності у Свьонтках”. Усіх присутніх та нову будівлю благословив пробощ парафії святих Косми і Даміана у Свьонтках о.Євгеніуш Бантушік. На початку урочистостей з нагоди відкриття Публічної Бібліотеки глядачам продемонстрували короткометражний фільм про те, як від ідеї до моменту завершення будівництва спільними зусиллями створювалось нове приміщення книгозбірні. Для керівника бібліотеки Галини Кір’єв, війта Славоміра Ковальчика та усіх, хто долучився до реалізації такого масштабного проекту, пролунало чимало вітальних слів і щонайкращих побажань.

  Привітала ґміну-партнера і делегація Ямницької ОТГ. Очільник делегації Микола Зелінський від імені голови Ямницької ОТГ Романа Крутого привітав польських колег із такою визначною історичною подією, побажавши добробуту, щастя, процвітання, успіхів, усестороннього розвитку і великої кількості вдячних відвідувачів. Делегати подарували для бібліотеки репродукцію колоритної картини із зображенням української берегині, а також комплект цікавих книг українською мовою, які обов’язково знайдуть своїх читачів, оскільки в Ольштинському повіті велика українська діаспора.

    Будівництво культурної окраси Свьонток тривало два роки. Нова Публічна Бібліотека вразила присутніх своєю інноваційністю, матеріально-технічним наповненням, просторістю, сучасним дизайном та послугами, які передбачені для відвідувачів різних вікових груп та адаптовані для людей з обмеженими можливостями. Цікаво, що сама двоповерхова будівля містить не лише книгосховище та читальні зали. Вона є своєрідним культурним комплексом, який поєднав у собі мистецькі зони для занять рукоділлям, різьбярством, керамікою, гончарством, шиттям і навіть кулінарною справою. Крім того, у приміщенні є куток для найменших відвідувачів, комп’ютерний зал, а ще просторий зал для засідань, який з легкістю за невеликий проміжок часу перетворюється на кінозал або ж місце проведення художніх виставок. За словами війта Славоміра Ковальчика, Публічна Бібліотека у Свьонтках щорічно займає призові місця на конкурсах державного рівня, а у Вармінсько-Мазурському воєводстві зберігає першість останні кілька років.  Реалізація польськими партнерами проекту нової Публічної Бібліотеки стала чудовою нагодою для української сторони перейняти досвід у сфері розвитку і збереження національних надбань та культурного потенціалу на рівні місцевого самоврядування.

    Завідувач бібліотеки с. Тязів Ямницької ОТГ Світлана Желюк та керівник Публічної Бібліотеки у Свьонтках Галина Кір’єв поспілкувалися і обмінялись набутим досвідом та інноваційними ідеями у сфері бібліотечної справи, а також обговорили можливість культурно-просвітницької співпраці між бібліотеками у майбутньому.

   Війт ґміни Свьонтки Славомір Ковальчик подякував делегації Ямницької громади за приїзд і висловив переконання, що міцна, скріплена Угодою про співробітництво, дружба між ґміною Свьонтки та Ямницькою об’єднаною громадою буде довготривалою.

    Українська делегація щиро вдячна владі ґміни Свьонтки за теплий прийом і сподівається на подальший успішний розвиток партнерських відносин, котрі через досвід іноземних колег несуть собою неоціненний потенціал для української сторони в напрямку європейського майбутнього.

ФОТОЗВІТ:

 

07.06.2019 р.

РОМАН КРУТИЙ У СКЛАДІ ДЕЛЕГАЦІЇ ТИСМЕНИЦЬКОГО РАЙОНУ ВЗЯВ УЧАСТЬ У СВЯТКУВАННІ ДНІВ ЗЕМЛІ СТРІЛЕЦЬКОЇ

(СТШЕЛЬЦЕ ОПОЛЬСЬКЕ, РЕСПУБЛІКА ПОЛЬЩА)

 31 травня – 03 червня 2019 року на запрошення бургомістра міста Стшельце Опольське (Республіка Польща) голова Ямницької об’єднаної територіальної громади Роман Крутий у складі офіційної делегації від Тисменицького району побував на традиційному щорічному святкуванні Днів Землі Стрілецької. У складі делегації були також голова Тисменицької районної ради Тетяна Градюк, голова Тисменицької районної державної адміністрації Іван Семанюк та радник голови Тисменицької райради Лідія Клевець.

    Протягом чотирьох днів відбувалися масштабні святкування, організовані польськими колегами. Зокрема, під час Ходи Стрільця делегати пройшлися вулицями міста у вишиванках, репрезентуючи таким чином національну символіку України. Під час офіційної церемонії святкування керівники міст-партнерів обмінялися вітаннями.

   Господарі свята організували для офіційних делегацій екскурсію ґміною Стшельце Опольське, де поділилися досвідом реалізації успішних проектів, зокрема, у соціальній та екологічній сферах. Делегати з України були учасниками релігійної Меси у костелі св. Лаврентія, святкових та інтеграційних зустрічей у парку Міцкевича, побували на виставах і святковому концерті, де пройшло цікаве дійство фарб холі, а також відвідали замок у Тошеку, турнір з настільного тенісу. До слова, цьогоріч у турнірі взяла участь команда Тисменицької дитячо-юнацької спортивної школи, яка посіла перше місце в командному заліку, випередивши команди міст-партнерів Стшельце Опольське (Республіка Польща) та Голіце (Чеська Республіка).

   В ході святкування Днів Землі Стрілецької голова Ямницької ОТГ Роман Крутий взяв участь у тематичних зустрічах та переговорах з офіційними делегаціями міст Голіце (Чеська Республіка) і Зост (Федеративна Республіка Німеччина) стосовно міжнародного партнерства. Було обговорено подальші кроки у напрямку культурної співпраці з цими містами, націлені на  зміцнення партнерських відносин. Зокрема, йшла мова і про майбутню поїздку польських юнаків-футболістів зі Стшельце Опольське у Ямницьку ОТГ на Міжнародний молодіжний футбольний турнір з нагоди 90-річчя футбольного клубу “Вихор”.

   Очільник Ямницької громади Роман Крутий продовжує активну роботу щодо міжнародної співпраці, залучення в громаду закордонних інвестицій, розширення кола спілкування та обміну досвідом мешканців ОТГ з іноземними партнерами, зокрема з Польщі.

   Приємною несподіванкою став подарунок партнерів м. Стшельце Опольське для пожежних частин Тисменицького району, зокрема й частини, розміщеної у Ямницькій ОТГ. Польські пожежники передали колегам з України обладнання та інструменти.

ФОТОЗВІТ:

 

12.06.2019 р.

ПРИКЛАД ДОБРОЇ СПІВПРАЦІ:

СУЧАСНЕ ПОЖЕЖНЕ ОБЛАДНАННЯ ВІД ПОЛЬСЬКИХ КОЛЕГ

 Пожежна частина Тисменицького району, яка дислокується у Ямницькій об’єднаній територіальній громаді, отримала від польських колег сучасне обладнання та спорядження, в рамках міжнародної співпраці між Тисмениччиною та містом-партнером Стшельце Опольське (Республіка Польща).

   Польські вогнеборці передали українським товаришам комплект обладнання та інструментів, серед яких, зокрема: пожежні каски – 6 шт.; рукави напірні: d 77 – 5 шт., d 51 – 3 шт.; ствол ручний комбінований – 1 шт.; розгалуження 3-х ходове – 1 шт.; краги – 2 пари; чоботи – 2 пари; футболка – 4 шт.; кепки – 4 шт.; ноші – 1 шт.; огороджувальний бар’єр місця ДТП (події, НС) – 1 комплект; пристрій для розбивання автомобільного скла при ДТП – 1 шт.

   “Сьогодні маємо добрий практичний приклад позитивної співпраці української та польської сторін. Нове обладнання допоможе вогнеборцям більш ефективно виконувати завдання – ліквідовувати наслідки надзвичайних подій та скоротити час надання допомоги постраждалим”, – зазначив голова Ямницької об’єднаної територіальної громади Роман Крутий.

   Нещодавно очільник Ямницької громади Роман Крутий на запрошення бургомістра міста Стшельце Опольське (Республіка Польща) у складі офіційної делегації Тисменицького району, відвідав традиційне щорічне святкування Днів Землі Стрілецької. Під час поїздки було обговорено кроки подальшої співпраці з польськими колегами, спрямовані на зміцнення партнерських відносин. До слова, незабаром в рамках співпраці Ямницької ОТГ та м. Стшельце Опольське команда польських юнаків-футболістів візьме участь у Міжнародному молодіжному футбольному турнірі з нагоди 90-річчя футбольного клубу “Вихор”.

ФОТОЗВІТ:

 

12.07.2019 р.

МІЖНАРОДНИЙ МОЛОДІЖНИЙ ФУТБОЛЬНИЙ ТУРНІР

З НАГОДИ 90-РІЧЧЯ ФК “ВИХОР” (ВІДЕО)

05-07 липня 2019 р. у Ямницькій об’єднаній територіальній громаді вперше відбувся Міжнародний молодіжний турнір, присвячений 90-й річниці від заснування футбольного клубу “Вихор”.

    Спортивне дійство стало знаковою подією для громади, адже учасниками турніру були футболісти з двох ґмін Республіки Польща – команда ґміни Свьонтки (Ольштинського повіту, Вармінсько-Мазурського воєводства) та гравці ґміни Стшельце Опольське (Стшелецького повіту, Опольського воєводства), які представляли ФК “Пяст”. За Кубок першості турніру від української сторони боролися команда ФК “Вихор” і команда “Молодіжна збірна Тисменицького району”. Протягом трьох днів українські та польські юнаки й дівчата демонстрували свої футбольні можливості на стадіоні ФК “Вихор” у с. Ямниця.

    На офіційне відкриття турніру 05 липня 2019 р. підтримати учасників змагань прибуло чимало гостей: голова Ямницької об’єднаної територіальної громади Роман Крутий, представники депутатського корпусу Ямницької ОТГ, заступник сільського голови Микола Зелінський, секретар Ямницької сільської ради ОТГ Юрій Проценко, в.о. старости с.Павлівка Іван Вацеба, президент ФК “Вихор” Роман Ткач, голова Тисменицької районної ради Тетяна Градюк, війт ґміни Свьонтки Славомір Ковальчик, віце-президент ФК “Пяст” м. Стшельце Опольське Ґражина Ґлапяк, директор Ямницького ліцею Йордана Лесів, духовенство, громадськість.

    Перед початком спортивного дійства команди отримали благословення на успішну гру і добре проведення турніру від отця-митрата Богдана Куриліва.

  З вітальними словами для спортсменів та гостей виступив сільський голова Ямницької ОТГ Роман Крутий, який подякував іноземним гостям за приїзд та участь у визначній для ОТГ події, а всім командам побажав дружної гри, позитивних емоцій, спортивного азарту і перемоги.

   “Ямниця має великі футбольні традиції і давню історію, якими дуже гордиться. З нагоди такої великої футбольної дати,  90-річчя ФК “Вихор”, Ямницька ОТГ вперше проводить футбольний турнір на міжнародному рівні, тому ми щиро вдячні і раді вітати на нашій українській землі наших польських друзів, які прийняли запрошення стати учасниками цього спортивного дійства”, – звертався до гостей та учасників футбольної естафети Роман Крутий.

   Партнери з Польщі висловлювали щиру вдячність Ямницькій об’єднаній територіальній громаді і її очільнику за запрошення та гостинність, наголосивши на необхідності подальшої співпраці, зокрема, у спортивному напрямку, яка сприяє розвитку здорового способу життя у європейському суспільстві і єднає молодь обох країн у збереженні освітніх цінностей та пропагуванні спорту.

   Зі щонайкращими привітаннями до учасників турніру і присутніх почергово зверталися поважні гості: Роман Ткач, Тетяна Градюк, Йордана Лесів, які також бажали гравцям сил, наснаги, успіхів і побажання продемонструвати якомога кращі результати. Українська та польська сторони привітали одне одного і обмінялись подарунками й сувенірами на згадку про змагання.

   Першого турнірного дня на полі зіграли дві гри: команди ФК “Вихор” і „Свьонтки” (2:1) та команди „Збірна Тисменицького району” і “Стшельце Опольське” (4:0).

    Наступного дня змагань 06 липня відбулося чотири матчі:

“Свьонтки” – “Стшельце Опольське” – 0:1

ФК “Вихор” – “Збірна Тисменицького району” – 1:0

ФК “Вихор” – “Стшельце Опольське” – 2:2

“Збірна Тисменицького району” – “Свьонтки” – 4:0

ПЕРШИЙ ДЕНЬ ЗМАГАНЬ:

 За підсумками другого дня змагань визначилися команди, які зіграли між собою за ІІІ місце і за головний приз – Кубок Чемпіона. Гарним завершенням другого дня турніру стала участь польських гостей у театрально-обрядовому купальському дійстві “Ой, на Івана, та й на Купала…”, організованому ямницькою молоддю за підтримки керівництва громади.

ДРУГИЙ ДЕНЬ ЗМАГАНЬ:

07 липня відбувся третій фінальний день Міжнародного молодіжного турніру, присвяченого 90-й річниці від заснування футбольного клубу “Вихор”. За результатами попередніх матчів, бронзу у футбольній гонці виборювали дві польські команди, а у фінальному матчі за першість зустрілися команди українських гравців. Після напруженої боротьби чемпіонство турніру здобула команда ФК “Вихор”, з рахунком 1:0, залишивши срібло для збірної Тисменицького району, на третій позиції опинилися гравці зі Стшельце Опольське, котрі обійшли юніорів ґміни Свьонтки з рахунком 1:0.

МАТЧ ЗА ІІІ / IV МІСЦЕ

ФІНАЛ

  Призери, фіналісти та учасники турніру були нагороджені кубками, дипломами і медалями. Крім того, окремі гравці отримали відзнаки у номінаціях. Призом кращого захисника було нагороджено Тараса Тирлича („Збірна Тисменицького району ”), кращим півзахисником став Степан Ціцюра („Вихор”), кращим бомбардиром визнали Ярослава Бибика („Вихор”), статуетку кращого гравця отримав Тобіаш Бужан („Стшельце Опольське”), і номінацію кращого воротаря турніру здобув Пьотр Подпора („Свьонтки”).

НАГОРОДЖЕННЯ

 Міжнародний молодіжний турнір, присвячений 90-й річниці від заснування футбольного клубу “Вихор” пройшов у гостинній, теплій та дружній атмосфері. Спортивне дійство стало чудовою нагодою для обміну спортивним досвідом, соціального єднання молоді і засвідчило прагнення Ямницької об’єднаної територіальної громади працювати і розвиватися у напрямку європейського майбутнього.

Відео комунального підприємства “ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЯ “ТИСМЕНИЦЯ”

 

08.08.2019 р.

СПІВПРАЦЯ З ПОЛЬСЬКИМИ ПАРТНЕРАМИ СТАЄ МІЦНІШОЮ (ВІДЕО)

04 серпня 2019 р. між Ямницькою об’єднаною територіальною громадою та ґміною Свьонтки Ольштинського повіту Вармінсько-Мазурського воєводства (Республіка Польща) було підписано Договір партнерського співробітництва у галузях освіти та культури.

   Знакова подія символічно відбулася у приміщенні бібліотеки Ямницького ліцею, оскільки підписаний Меморандум передбачає співробітництво між Ямницьким ліцеєм і Навчально-виховним комплексом у Свьонтках та між Ямницькою бібліотекою і Ґмінною Публічною Бібліотекою у Свьонтках.

  Офіційний документ від української сторони підписали голова Ямницької об’єднаної територіальної громади Роман Крутий, начальник відділу культури, молоді та спорту громади Христина Попадинець та начальник відділу освіти ОТГ Наталія Винник. Підписантами з боку польських партнерів стали директор Навчально-виховного комплексу Аґнєшка Мьонско і керівник Ґмінної Публічної бібліотеки Ґаліна Кір’єв.

   Договір було укладено, з метою взаємного бажання співробітництва задля багатовимірного суспільно-культурно-освітнього розвитку обох громад. Завдяки міжнародному партнерству представники Ямницької ОТГ та ґміни Свьонтки матимуть більше можливостей для зустрічей, комунікації, обміну досвідом та участі в різних заходах. Віддалене розташування бібліотек та шкіл не є перешкодою, адже вони мають спільну мету, набувають багатокультурного виміру, навчають повазі до історико-культурної і літературної спадщини країн-сусідів, толерантності та відкритості до інших. Найближчим часом заплановані перші кроки на шляху реалізації підписаного Меморандуму.

   За словами голови Ямницької об’єднаної територіальної громади Романа Крутого, завдяки укладеному Договору співпраця з іноземними партнерами стане ще міцнішою, а освітньо-культурний обмін надасть можливість реалізовувати цікаві ефективні і сучасні проекти.

   Після підписання Угоди партнери з Польщі мали нагоду поспілкуватися з українськими колегами про книжковий фонд бібліотеки та особливості її функціонування, ознайомитися з умовами навчання учнів у Ямницькому ліцеї. 

   В рамках офіційного візиту делегація ґміни Свьонтки також побувала на святкуванні 575-ї річниці села Ямниця. Гості з Польщі висловили свої щирі вітання й побажання ямничанам, подякували громаді за гостинність і результативне співробітництво. До слова, партнерство з ґміною Свьонтки та Ямницькою ОТГ розпочалася ще у березні 2018 р. і на сьогодні, як бачимо, має успішне продовження.

ФОТОЗВІТ:

ВІДЕО:

Відео комунального підприємства “ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЯ “ТИСМЕНИЦЯ”

 

13.09.2019 р.

КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКИЙ КОЛОРИТ ЯМНИЦЬКОЇ ГРОМАДИ

НА ПОЛЬСЬКІЙ СЦЕНІ

    Протягом 05-09 вересня 2019 р. відбулася чергова поїздка представників Ямницької ОТГ в ґміну Свьонтки Ольштинського повіту Вармінсько-Мазурського воєводства (Республіка Польща). Цього разу українська делегація стала учасником щорічного традиційного ґмінного Свята обжинок.

   До складу чисельного представництва Ямницької громади увійшли заступник сільського голови Микола Зелінський, в.о. старости с. Павлівка Іван Вацеба, депутати Ямницької ОТГ Руслан Савуляк, Михайлина Боднарчук, Ігор Литвинець, Олександра Боднар, Михайло Третяк, начальник відділу культури ОТГ Христина Попадинець, працівники апарату сільської ради Ямницької ОТГ, директор Ямницького ліцею Йордана Лесів, завідувач сільської бібліотеки с. Ямниця Ганна Суп, учасники ГО “Молодіжний альянс Ямниці”, викладачі Ямницької дитячої музичної школи, представники будинків культури сіл Ямниця і Павлівка, а також талановиті учасники самодіяльності,  які мали честь репрезентувати польським колегам унікальний колорит українських культурно-мистецьких традицій. Усі витрати за проживання і перебування української делегації взяла на себе влада ґміни-партнера.

   Святкування розпочалося з ранкового Богослужіння у костелі святих Косми і Даміана, після чого відбулася урочиста хода від храму до Сільського Парку, де й проходили основні урочистості. Похмура погода та дощ не стали перешкодою гарному настрою та піднесеній атмосфері серед відвідувачів торжества, оскільки місцеві жителі щорічно з нетерпінням чекають і ретельно готуються до відзначення Свята врожаю. Господарі дійства під супровід оркестру несли від храму до місця проведення фестин сплетені з колосся обжинкові вінки, ґазди і ґаздині пригощали смаколиками, для присутніх влаштували розважальні конкурси і забави, а місцеві аматорські колективи дарували глядачам цікаві артистичні номери.

    Частувала відвідувачів свята і Ямницька ОТГ. Гості заходу із задоволенням смакували справжні українські вареники й пельмені, борщ, плов та канапки із салом, які з любов’ю й ентузіазмом приготували учасники делегації.

   Вітаючи українських партнерів під час відкриття фестин, війт ґміни Свьонтки Славомір Ковальчик висловив щиру вдячність за візит, міцну дружбу та співробітництво. У свою чергу, представники Ямницької громади подякували колегам за запрошення, передали поздоровлення від голови Ямницької об’єднаної громади Романа Крутого і привітали усіх присутніх, побажавши ґміні щонайкращих гараздів, процвітання, добробуту та успішного розвитку. На знак вдячності за плідну співпрацю та з нагоди свята представники Ямницької громади подарували друзям мальовничу картину із зображенням українського пейзажу.

    Гарним презентом для публіки став виступ аматорських колективів Ямницької ОТГ. Ансамбль народного танцю “Ямничанка” представив три українські народні танці, які неабияк вразили присутніх своїм запалом та унікальним колоритом. Приємні незабутні емоції польському глядачеві принесли музичні номери у виконанні вокально-інструментального ансамблю Ямницької ОТГ.

    Окрім урочистостей з нагоди відзначення Свята врожаю, ямницька делегація мала нагоду ознайомитися з розвитком зеленого туризму в регіоні та функціонуванням місцевих природних територій, відвідавши екскурсію мазурськими озерами.

    Успішна міжнародна співпраця між Ямницькою ОТГ та ґміною Свьонтки не тільки стає міцнішою, але й приносить взаємні результати, адже в рамках підписаного нещодавно Меморандуму партнерського співробітництва у галузях освіти та культури відбувся обмін досвідом між представниками освітньої та культурної сфери обох сторін. Польські колеги ознайомили українських партнерів з функціонуванням Публічної бібліотеки та Навчально-виховного комплексу у Свьонтках.

   Ямницька об’єднана територіальна громада та її очільник Роман Крутий щиро вдячні владі ґміни Свьонтки за можливість бути учасниками захоплюючого традиційного польського дійства і за теплий прийом української делегації.

   “Ось уже півтора року минуло з того часу, як Ямницька ОТГ підписала Угоду про співпрацю з ґміною Свьонтки. Відтоді громада отримала не лише партнерів, з котрими налагодила тісне співробітництво, але й добрих друзів, з якими підтримує товариські відносини й активно працює у напрямку спільного розвитку, націленого на європейське майбутнє”, – зазначив Роман Крутий.

ФОТОЗВІТ:

 

20.11.2019 р.

СПІВПРАЦЯ З ПОЛЬСЬКИМИ ПАРТНЕРАМИ:

ТІСНІШІ ЗВ’ЯЗКИ ТА НОВІ МОЖЛИВОСТІ

Протягом 15-17 листопада 2019 р. голова Ямницької об’єднаної територіальної громади Роман Крутий у складі офіційної делегації Тисменицького району побував з робочою поїздкою у місті Стшельце Опольське (Республіка Польща). Учасниками візиту були також голова Тисменицької районної ради Тетяна Градюк, начальник Тисменицького районного відділу управління ДСНС України в Івано-Франківській області Ігор  Дмитрів і працівники пожежно-рятувальної служби району.

    Делегати відвідали місцеві пожежні частини, ознайомилися з сучасними зразками пожежно-рятувальної техніки й обладнання, умовами організації та несення служби польських вогнеборців.

     В рамках співпраці пожежно-рятувальна служба Тисменицького району отримала від польських партнерів пожежний автомобіль, котрий сприятиме більш ефективному подоланню наслідків надзвичайних ситуацій.

   Крім того, була обговорена можливість надання допомоги у вигляді пожежного автомобіля для пожежно-рятувальної частини, що дислокується на території Ямницької ОТГ. Візит делегації з Польщі у Ямницьку громаду очікується наприкінці весни 2020 року.

  Співпраця Ямницької об’єднаної територіальної громади з ґміною Стшельце Опольське розпочалася з моменту створення ОТГ і продовжує міцніти. Зокрема, молодь громади влітку 2018-го мала нагоду взяти участь у міжнародному проекті “В якій Європі ми хочемо жити? (What kind of Europe we would like to live in?)” від програми Erasmus+, одним з організаторів котрого була польська сторона. Крім того, делегація міста Стшельце Опольське відвідала Ямницьку громаду під час святкування Дня Незалежності України у 2018 році. А цьогоріч команда польських юнаків-футболістів ФК “П’яст” була учасником Міжнародного молодіжного футбольного турніру з нагоди 90-річчя футбольного клубу “Вихор” у Ямниці.

    До слова, в рамках візиту української делегації бургомістр м. Стшельце Опольське Тадеуш Ґоц подякував Романові Крутому за можливість долучитися до спортивної події у Ямницькій ОТГ та українську гостинність, зазначивши, що такі заходи зміцнюють дружбу і єднають молодь обох країн. На згадку про турнір бургомістр передав Романові Крутому спеціально виготовлену футболку зі світлинами учасників футбольного дійства.

     Під час зустрічі з керівництвом ґміни було обговорено кроки подальшого спільного партнерства. Від колег з Польщі надійшла пропозиція підписання Угоди про співпрацю між громадою села Ґроджіско ґміни Стшельце Опольське та одним із населених пунктів Ямницької ОТГ. Було окреслено шляхи і напрямки різнопланової взаємодії обох сторін в освітньому, культурному та спортивному напрямках, націлені на  зміцнення партнерських взаємин.

     Роман Крутий висловив щиру вдячність керівництву ґміни Стшельце Опольське за теплий прийом під час візиту і прагнення до подальшої обопільної співпраці, яка зміцнюватиме українсько-польські відносини.  За словами очільника громади, міжнародне співробітництво є доброю можливістю для Ямницької ОТГ переймати досвід іноземних колег, працювати та розвиватися у напрямку європейського майбутнього.

ФОТОЗВІТ:

 

22.12.2019 р.

ДЕЛЕГАЦІЯ ЯМНИЦЬКОЇ ОТГ НА ВІДКРИТТІ ПОЖЕЖНОЇ

ЧАСТИНИ У ПАРТНЕРСЬКІЙ ҐМІНІ СВЬОНТКИ

Офіційна делегація Ямницької об’єднаної територіальної громади взяла участь у відкритті оновленої пожежно-рятувальної частини у партнерській ґміні Свьонтки Ольштинського повіту Вармінсько-Мазурського воєводства (Республіка Польща).

   На таку визначну для ґміни подію завітало чимало представників місцевої влади, духовенства, гостей, громадськості та ЗМІ. До складу представництва Ямницької ОТГ увійшли в.о. старости Тязівського старостинського округу Василь Боднарчук, депутат Ямницької сільської ради ОТГ Мар’ян Дерун та начальник державного пожежно-рятувального посту с. Ямниця Тарас Кривенчук. Усі витрати за проживання і перебування української делегації взяла на себе влада ґміни-партнера.

    Під час урочистостей до привітального слова почергово були запрошені усі гості. Зі словами щонайкращих вітань до присутніх звернувся війт ґміни Свьонтки Славомір Ковальчик, подякувавши усім, хто доклав максимум старань задля покращення безпеки у ґміні. За його словами, модернізація пожежно-рятувальної частини є результатом наполегливої спільної праці місцевої влади, добровільної пожежної частини та небайдужих мешканців.

   Привітала ґміну-партнера з історично-важливою подією і українська сторона.  Очільник делегації Василь Боднарчук від імені голови Ямницької ОТГ Романа Крутого поздоровив польських колег із такою важливою для Свьонток подією в напрямку розвитку пожежно-рятувальної справи, побажавши щастя, успіхів, подальшого усестороннього процвітання і добробуту.

  Чільним моментом дійства стала передача двох одиниць пожежно-рятувальної спецтехніки для добровільних пожежних частин Свьонток та Квєцево, котрі допомагатимуть польським вогнеборцям ефективніше працювати в умовах надзвичайних ситуацій.

   Окрім відвідин офіційного відкриття пожежної частини, делегати Ямницької ОТГ мали змогу ознайомитися з особливостями організації та несення служби польських вогнеборців, оглянули сучасну пожежно-рятувальну техніку, уніформу та обладнання. До слова, пожежні частини в населених пунктах ґміни засновані та діють на добровільній основі.

    Війт Свьонток Славомір Ковальчик подякував представникам Ямницької громади за приїзд, а делегати від імені керівництва ОТГ висловили щиру вдячність владі ґміни за теплий прийом і прагнення до подальшої обопільної співпраці, яка є доброю можливістю для української сторони переймати досвід іноземних колег.

    Співробітництво Ямницької об’єднаної територіальної громади з ґміною Свьонтки розпочалася ще у 2018 р. підписанням Меморандуму про всебічне партнерство обох сторін і продовжує міцніти через нові взаємні візити, обмін досвідом та взаємодію у різних сферах, результатом котрої стало продовження тісної дружби та співпраці у напрямку європейського розвитку.

ФОТОЗВІТ: