01.11.2024
31.10.2024
СТАРТУВАЛА ДРУГА ХВИЛЯ ПРОГРАМИ З НАВЧАННЯ ТА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ВЕТЕРАНІВ, ВЕТЕРАНОК ТА ЧЛЕНІВ ЇХНІХ РОДИН «РАЗОМ»
Розпочався прийом заявок на участь у другій хвилі програми з навчання та працевлаштування «Разом» – проєкті для ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин, який реалізує Національна енергетична компанія «Укренерго» спільно з Українським ветеранським фондом за підтримки Lobby X та Veteran Hub.
Учасники програми зможуть з нуля опанувати конкурентну професію, а відтак працевлаштуватися в НЕК «Укренерго».
Який фах можна здобути:
- електрослюсар / електрослюсарка з ремонту устаткування розподільних пристроїв;
- електромонтер / електромонтерка з обслуговування підстанції.
Переваги програми:
- програма створена для людей, які мають лише базові знання в галузі енергетики або не мають їх взагалі, проте хочуть працювати саме за цим фахом;
- вакансії по всій Україні;
- після завершення курсу його учасники отримають всі необхідні знання та вміння, а найголовніше – гарантоване місце роботи;
- в програмі немає вимог щодо досвіду роботи, віку чи статі кандидатів, головне – бажання навчатись та працювати.
Реєстрація вже відкрита і триватиме до 20 листопада. Оголошення результатів відбору – до 29 листопада, початок навчання – вже у грудні.
Як відбуватиметься навчання:
- перші 3 тижні — опанування теорії професії на базі корпоративного навчального центру НЕК «Укренерго» поблизу міста Вінниці;
- 17 тижнів практики безпосередньо на робочому місці на визначених об’єктах НЕК «Укренерго».
Проживання, харчування, проїзд — за кошти компанії.
Детальна інформація про програму, вимоги до кандидатів та реєстрація для участі – за посиланням: https://ua.energy/together.html
Зазначимо, що шість учасників першої хвилі програми, серед яких одна жінка, вже успішно завершили навчання теоретичного курсу та розпочали практичне навчання на робочих місцях.
Чому ветерани та ветеранки обирають роботу в енергетичній галузі — читайте на сайті проєкту.
За інформацією Українського ветеранського фонду Міністерства у справах ветеранів України
28.10.2024
УКРАЇНСЬКИЙ ВЕТЕРАНСЬКИЙ ФОНД ПРЕЗЕНТУВАВ ПУТІВНИК “ШЛЯХ ВЕТЕРАНА” – ПРАКТИЧНИЙ ІНСТРУМЕНТ ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ ТА ЇХНІХ РОДИН
У Києві відбулася презентація путівника «Шлях ветерана», який насамперед покликаний спростити процес звільнення з військової служби та допомогти захисникам і захисницям адаптуватися до цивільного життя. Упорядкували посібник юристи Українського ветеранського фонду за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”, а поширюватимуть через територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).
У заході взяли участь представники органів державної влади, міжнародних інституцій, громадських організацій, а також захисники та захисниці.
«Шлях ветерана» — універсальний довідник для тих, хто звільняється зі служби або стикається з викликами соціальної адаптації. У путівнику зібрано покрокові алгоритми дій щодо звільнення з різних причин: за станом здоров’я, віком чи після повернення з полону. У ньому є відповіді на питання про оформлення виплат та отримання соціальних гарантій для військових і членів їхніх родин.
“Сьогодні ми вже маємо значну кількість ветеранів та ветеранок, які звільняються зі служби з різних причин: через травми, поранення або сімейні обставини. Саме тому ми маємо розробляти ефективні механізми підтримки та супроводу цих людей. Одним із таких механізмів є посібник «Шлях ветерана», над яким працювала команда Українського ветеранського фонду. ТЦК та СП — перша точка входу для наших захисників та захисниць, коли вони повертаються додому, тому надзвичайно важливо спрямовувати, координувати і направляти людей на їхньому непростому шляху повернення та подальшої реінтеграції до цивільного життя”, — зазначила заступниця Міністра у справах ветеранів України Юлія Кіріллова.
Ідея створити “Шлях ветерана” зʼявилася в результаті аналізу запитів військових, ветеранів та їхніх родичів, з якими вони звертаються на Гарячу лінію кризової підтримки Українського ветеранського фонду. Про це розповів один із авторів путівника, юрист фонду та ветеран Ярослав Хоменко.
“Ми дійшли висновку, що наразі цим людям дуже не вистачає на руках підказок, які б могли направляти їх, коли виникає потреба розвʼязання їхніх правових проблем. Щоб створити путівник, ми ретельно проаналізували, які питання найбільше хвилюють наших захисників та захисниць, і акумулювали необхідну інформацію в невеличкому посібнику. Він допоможе зрозуміти, на якому етапі людина перебуває зараз, які кроки має здійснити надалі”, — пояснив юрист.
Оскільки по консультації до Українського ветеранського фонду часто звертаються родичі загиблих та зниклих безвісти захисників і захисниць, частину видання складають алгоритми дій для сімей військових, які зникли безвісти чи потрапили в полон, а також рекомендації для родичів загиблих захисників щодо отримання пільг і соціальних виплат.
“Цей путівник буде корисним не тільки для військовослужбовців, але й для їхніх родин, особливо для членів сімей бійців, які потрапили в полон чи зникли безвісти. Зазвичай родичам таких військових доводиться шукати інформацію в різних джерелах, витрачаючи на пошуки багато часу. Тому дуже важливо, що тепер ми маємо посібник, у якому систематизовано та узагальнено всі потрібні відомості”, — підкреслив начальник управління з питань реалізації соціальних гарантій Міністерства оборони України, полковник Ярослав Кілініченко.
Як йшлося під час презентації, посібник не просто спрощує для військових проходження бюрократичних процедур, а дає чіткі практичні рекомендації, які допоможуть уникнути додаткових труднощів.
Реалізувати цю важливу ініціативу вдалося завдяки підтримці Міжнародного фонду “Відродження”.
“Дуже важливо, що в нагальний момент наша інституція долучилася до підтримки захисників, захисниць та їхніх родин, що ми маємо змогу підсилити державну установу, яка працює в цьому напрямі. Думаю, що путівник «Шлях ветерана» допоможе багатьом родинам, тому дуже вдячна, що наша співпраця з Українським ветеранським фондом вдалася і її результат буде корисний ветеранам та ветеранкам”, — зауважила менеджерка програм Міжнародного фонду “Відродження” Ольга Гальченко.
Друкований путівник «Шлях ветерана» буде доступний у всіх ТЦК та СП, а його pdf-версію можна завантажити на сайті Українського ветеранського фонду за посиланням: https://veteranfund.com.ua/wp-content/uploads/2024/10/SHliakh-veterana-druk.pdf
За інформацією Українського ветеранського фонду Міністерства у справах ветеранів України
28.10.2024
“БІЗНЕС-ШКОЛА ДЛЯ ЗАХИСНИКІВ” НА PRIVATBANK BUSINESS PLATFORM
Приватбанк у партнерстві з Європейською Бізнес Асоціацією, OLX Україна та компанією Mastercard започаткували “Бізнес-школу для захисників” на Privatbank Business Platform. Цей освітній проект надасть українським військовослужбовцям та ветеранам знання, інструменти та підтримку для успішного переходу до цивільного життя завдяки підприємництву.
Онлайн-курс є безкоштовним для Захисників та Захисниць. Його також зможуть пройти рідні військових, які взяли на себе керування бізнесом в тилу, поки їхні близькі люди на фронті.
Проект АТ КБ “Приватбанк” – “Бізнес-школа для захисників” в територіальних громадах регіону та у ветеранських осередках https://business.olx.ua/privatbank-business-platform/
За інформацією Міністерства у справах ветеранів України
23.10.2024
УХВАЛЕНО ЧЕРГОВІ РІШЕННЯ ЗА ГРАНТОВОЮ ПРОГРАМОЮ «ГРАНТ ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ ТА ЇХ ПОДРУЖЖЯ»
Грант на власну справу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей – це безповоротна, безвідсоткова державна допомога на створення або розвиток власного бізнесу.
Отримати грант можуть громадяни України – фізичні особи або фізичні особи – підприємці, які мають статус учасників бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни або є членами їх сімей (чоловіком або дружиною), а також члени сімей тих, хто загинув (пропав безвісти) або помер внаслідок війни.
Щодо реалізації даної програми на Прикарпатті, то за підсумками чергового періоду подання заяв на отримання гранту в цьому році вже 68 заявників отримали позитивне рішення Державного центру зайнятості щодо надання їм коштів гранту. Серед отримувачів гранту 46 учасників бойових дій та 22 дружини ветеранів. Після отримання коштів гранту дані особи створять на території нашої області 147 нових робочих місць.
Переважна більшість грантоотримувачів планують витратити кошти гранту на придбання обладнання, необхідного для ведення бізнесу.
Найпопулярнішими сферами діяльності серед отримувачів гранту є: виготовлення та продаж дитячих речей, відкриття салонів краси, виробництво меблів та виробів для дому, реалізація будматеріалів, надання послуг з ремонту та обслуговування автомобілів, відкриття закладів харчування, кав’ярень тощо.
Детальна інформація щодо умов програми «Власна справа» https://www.dcz.gov.ua/people/ubd.
Консультації з питань сфери зайнятості, зокрема щодо процедури подання заявки та отримання грантів ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33.
Контактні телефони та адреса підрозділів обласної служби зайнятості за посиланням https://is.gd/u0nOYN.
За інформацією Івано-Франківського обласного центру зайнятості
10.10.2024
УКРАЇНСЬКИЙ ВЕТЕРАНСЬКИЙ ФОНД ЗАПРОШУЄ ВЕТЕРАНІВ ТА ВЕТЕРАНОК ПРОЙТИ ОНЛАЙН-ОПИТУВАННЯ
Український ветеранський фонд запрошує ветеранів та ветеранок взяти участь у онлайн-опитуванні про їхні актуальні потреби.
Зокрема, захисникам та захисницям пропонують розповісти, чи хотіли б вони зайнятися власною справою, якої підтримки потребують найбільше, якими державними послугами та пільгами користуються, з якими викликами стикаються, чи відчувають повагу до ветеранів з боку суспільства.
Щоб долучитися до опитування, необхідно дати відповіді на запитання в анкеті – https://veteranfund.com.ua/opytuvannia-veteraniv-zhovten-2024/
Опитування повністю анонімне і проводиться задля визначення думки безпосередньо ветеранів російсько-української війни щодо їхніх актуальних потреб, проблем та сприйняття у суспільстві.
Нагадаємо, що Український ветеранський фонд систематично проводить дослідження для визначення потреб ветеранів та ветеранок. Результати досліджень дають змогу краще зрозуміти, які послуги, ресурси та програми необхідно впроваджувати, є важливими для формування ефективної системи підтримки захисників та захисниць. Усі дослідження фонду – за посиланням: https://bit.ly/3HchUKO.
За інформацією Українського ветеранського фонду Міністерства у справах ветеранів України
03.10.2024
За інформацією Українського ветеранського фонду Міністерства у справах ветеранів України