ЗУСТРІЧ З ВІДОМИМ ЛЬВІВСЬКИМ ХУДОЖНИКОМ-КЕРАМІСТОМ ВАСИЛЕМ БОДНАРЧУКОМ У ТЯЗЕВІ

   У понеділок, 01 травня 2023 р., у Тязеві відбулася цікава мистецька зустріч із Василем Дмитровичем  Боднарчуком – відомим керамістом і живописцем, заслуженим художником України, членом Національної спілки художників України.

   На подію у стінах світлиці тязівської бібліотеки завітали староста Тязева Василь Боднарчук, в.о. начальника відділу культури, молоді та спорту Ямницької сільської ради Марта Вацеба, парох Тязева о. Дмитро Кубацький, директор Тязівської гімназії Оксана Щербій, художній керівник БК с. Тязів Оксана Ковальчук, завідуюча бібліотекою Тязева Світлана Желюк, учителі та учні Тязівської гімназії, представники Молодіжної ради Тязева і гості села. Модерувала дійство тязівчанка Наталія Королевич.

   Село Тязів Ямницької територіальної громади пишається своїми вихідцями, які стали відомими в Україні та поза її межами. Однією з таких видатних особистостей є художник-кераміст Василь Боднарчук. Зустріч з митцем планувалася давно, однак пандемія, а згодом перші тривожні місяці війни не дозволили її організувати. І ось нарешті вдалося реалізувати задумане.

   Автор чимало розповів про своє життя, творчу діяльність та мистецькі роботи. Василь Дмитрович Боднарчук закінчив Тязівську школу, має багато теплих спогадів про дитинство та юність, втім зізнається, що ті роки були досить важкими. Проживав художник в самому центрі села, де дотепер збереглася батьківська хата. Однак подальше життя митця пов’язане зі Львовом, де він, навчався, створив сім’ю, і де сьогодні продовжує працювати і творити. І хоча більшу половину свого життя митець пов’язав зі Львовом, все-таки називає себе тязівчанином і не забуває про рідне село, де залишилися сліди його ранньої творчості – стіни світлиці, де пройшов візит, розписані малюнками Василя Боднарчука. Приїхав і цього разу до Тязева з подарунками, презентувавши для тязівської бібліотеки художню літературу, книги про живопис та кераміку, а також унікальну енциклопедію “200 імен декоративно-прикладного мистецтва”.

   Протягом мистецького вечора слухачі мали змогу поставити Василю Боднарчуку свої запитання, а найактивнішим він підписав і подарував книги. У теплій атмосфері дві години живого спілкування та захоплюючої розповіді художника збігли на одному подиху.

   На завершення присутні почергово виголосили автору щиру вдячність за візит. Зокрема в.о. начальника відділу культури Ямницької ТГ Марта Вацеба від імені сільського голови Романа Крутого подякувала Василю Дмитровичу за цікаву презентацію його творчості, побажавши натхнення, подальших творчих успіхів, миру й перемоги Україні.

   А потім усі разом робили спільні фото на згадку про чудовий мистецький вечір.

Довідково:

   Боднарчук Василь Дмитрович – художник-кераміст, заслужений художник України. Народився 09 вересня 1948р. в с. Тязів Галицького району Івано-Франківської обл. В 1968 році закінчив Косівське училище прикладного мистецтва (відділ художньої кераміки). В 1970-1975рр. навчався на кафедрі художньої кераміки Львівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва (нині — ЛНАМ). Працює в ділянці декоративної кераміки, кераміки для архітектурного та ландшафтного середовища, станкового живопису, дизайну та проектування інтер’єрів. З 2000 р. працює на кафедрі художньої кераміки Львівської національної академії мистецтв. З 2004р. член Національної спілки художників України. З 2009р. Заслужений художник України. З 2014р. доцент кафедри художньої кераміки. З  жовтня 2016р. – приват-професор кафедри художньої кераміки. Митець зробив вагомий внесок у розвиток сучасного українського мистецтва, особливо в ділянці художньої кераміки, малярства, дизайну інтер’єрів. Автор своїми творіннями зумів зламати стереотипи уявлень і стандарти мислення про традиційну кераміку і керамічні матеріали. Твори В. Боднарчука є у збірках багатьох музеїв, приватних колекціях, друкувалися в пресі та каталогах, експонувалися на багатьох художніх виставках, як в Україні так і за її межами. Художник був учасником та дипломантом багатьох міжнародних пленерів в Польщі, а також керамічних симпозіумів. Роботи художника неодноразово отримували високі нагороди, гідно популяризуючи Україну в світі. Твори митця зберігаються в колекціях Музею сучасного українського образотворчого мистецтва (Київ), Музею етнографії та художнього промислу (Львів), Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, приватних колекцій в Україні, США, Канаді, Польщі та Франції.

ФОТОЗВІТ ЗУСТРІЧІ: